שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אפליקציות

מתעצלים לנגן? אפליקציה חדשה תהפוך את השריקות שלכם לשירים

קסיו פיתחה אפליקציית אייפון שמסוגלת להפוך שריקות וזמזומים למלודיות מורכבות ושירים מלאים. היא מאפשרת גם למי שאינו נגן ליצור מוזיקה מעניינת ולשתף אותה - בשלב זה, בסגנונות פופ, דאנס, רוק, ג'אז ומוזיקת עולם

נמרוד צוק 12:4502.02.15
הרבה מהטכנולוגיות ליצירת מוזיקה דיגיטלית שהופיעו בשנים האחרונות יכולות להתפס כמשהו שנועד למוזיקאים עצלים שלא ממש רוצים ללמוד לנגן, להלחין או לשיר - אבל אפליקציית קורדנה קומפוזר (Chordana Composer) של קסיו היא שיא בתחום: היא מאפשרת לכם לייצר שיר חדש על ידי זמזום או שריקת מנגינה קצרה לאייפון; האפליקציה תעשה את כל שאר העבודה.

האפליקציה עובדת כך: המשתמש בוחר את אופן הזנת המלודיה הבסיסית (בנוסף להזנה הקולית ישנן שתי אפשרויות נוספות לאנשים פחות עצלנים, לנגן אותה על מקלדת פסנתר וירטואלית או לכתוב אותה בתוים), מגדיר האם מדובר בשירה בקול גברי, נשי או בשריקה, ושר/מזמזם/שורק את המנגינה, באורך שני בתים.

 

אפליקציית Chordana Composer אפליקציית Chordana Composer

 

לאחר מכן בוחרים ז'אנר (פופ, דאנס, רוק, ג'אז או מוזיקת עולם), את אופי היצירה - שמחה, בלדה או גרובית, מכווננים שני פרמטרים נוספים המוגדרים "תנועת המלודיה" ו"מתח מלודי" ולוחצים על "הלחן". האפליקציה ממירה את המנגינה כפי שנקלטה במיקרופון לפקודות midi, מפעילה עליהן את האלגוריתם ויוצרת לבדה שיר מוגמר.

 

מי שמעוניין להתאמץ קצת יותר יכול להכנס למצב עריכה ידנית ולבצע שינויים בשיר שיצרה האפליקציה, בהתאם להעדפותיו. עם זאת, בניגוד לכלי הלחנה אוטומטית אחרים שיכולים לשמש גם ככלי רציני עבור מוזיקאים למטרות סקיצות, השראה או ליצירת סימפולים או סאונדים שישולבו בשירים, "קורדנה קומפוזר" נראית מוגבלת מבחינה זו בשל הבחירה המצומצמת בין סגנונות ואופי השיר והיכולת ליצור שירים שלמים בלבד.

 

"השיר שהצלחנו ליצור לא היה מוצלח משום בחינה, גם אחרי כמה נסיונות, אבל התהליך היה מעניין", נכתב באתר אנגאדג'ט, שבחן את האפליקציה. היא זמינה לאייפון 5 ומעלה ומחירה שלושה דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x