$
מכשירים ומדריכים

1.3 מיליארד סמארטפונים נמכרו ב-2014

אנדרואיד ממשיכה להוביל את הטבלה עם יותר ממיליארד טלפונים ומיקרוסופט שומרת על מגמת צמיחה אחידה למדי. אפל, שמכרה 192 מיליון אייפונים, דווקא חוותה צמצום בנתח השוק שלה

רפאל קאהאן 14:4901.02.15

בשנה האחרונה נמכרו מיליארד ארבעה מיליון ו-270 אלף מכשירי אנדרואיד - כך על פי נתוני חברת המחקר Strategy Analytics שפורסמו אמש.  בסך הכל, נמכרו ב-2014 הגיע ל-1.3 מיליארד מכשירים, כאשר אפל מכרה כ-192 מיליון מכשירים ומיקרוסופט ניצבת במקום השלישי עם כ-38 מיליון מכשירי ווינדוס פון.

למרות המספרים המרשימים של מכירות האייפון 6 ו-6 פלוס. אחוז החדירה של מכשירי iOS הצטמק הלכה למעשה ועומד על כ-15% משוק מערכות ההפעלה, זאת כאשר ב-2013 היקף החדירה של אפל עמד על כ-15.5%.

 

מכשיר ה-OnePlus One, מהבולטים שבמכשירי האנדרואיד של 2014 מכשיר ה-OnePlus One, מהבולטים שבמכשירי האנדרואיד של 2014 צילום: ניצן סדן

 

ווינדוס פון ממשיכה להציג היקף תפוצה יציב של כ-3%, אך הצגתה של מערכת ההפעלה ווינדוס 10 שתניע גם סמארטפונים בהמשך השנה יכולה לשחק לטובת מיקרוסופט. חברת התוכנה אמנם משקיעה במערכת ההפעלה שלה ומשפרת אותה, אך עדיין מתקשה לגייס יצרניות חומרה שייבססו עליה מכשירים.

 

חדשות טובות עבור גוגל? לאו דווקא

 

לדברי האנליסטים של Strategy Analytics, הגידול במכירות מכשירי אנדרואיד נובע בעיקר בגידול בביקוש בסין, אינדונזיה ושווקים מתפתחים אחרים. בחברה מעריכים כי המגמה הזו תימשך - אך לא ברור אם אלו חדשות טובות עבור גוגל. מכשירי אנדרואיד המשווקים בסין, בעיקר על יצרניות מקומיות נמכרים ללא שירותי גוגל - בעיקר בגלל מדיניות של הממשלה הסינית. זאת אומרת שגידול בשוק הסיני אינו צפוי להשפיע באותה עוצמה כמו גידול בשווקים אחרים.

  

מערכות ההפעלה האחרות תפסו נתח שוק של כ-0.7%, ירידה של 1.3% ביחס ל-2013. היצרנית העיקרית שיוצגה בקטגוריה הזו היא בלקברי שחוותה ירידה עצומה בביקוש למכשיריה. למרות זאת, אין מניעה לכך שהמספר הזה ישתנה עבורה, אם החברה תצליח למנף את מכשיריה החדשים בשוק הארגוני.

 

עוד גורם שעשוי להשפיע על תפוצת אנדרואיד בעתיד הקרוב הוא עלייתן של מערכות הפעלה קנייניות כטיזן של סמסונג, FireOS של קרן מוזילה ואחרות. מערכות אלה יוטמעו ככל הנראה בגרסאות מוזלות של מכשירי היצרניות ולכן יכולות להוות איום משמעותי על אנדרואיד, שמפעילה בעיקר את החלק הארי של מכשירי הביניים והטלפונים הפשוטים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x