$
אינטרנט

"ראיון סוף" עלה לרשת, מופץ ביוטיוב ובאקסבוקס

אולפני סוני לא נכנעים לצפון קוריאה: הסרט "ראיון סוף" אשר מציג מזימה לרצח קים ג'ונג און מוצג ביוטיוב ובחנויות האפליקציות והתוכן של גוגל, מיקרוסופט וסוני. זאת, לאחר שסוני תכננה לגנוז אותו בעקבות מתקפות של האקרים מצפון קוריאה שגרמו לה הפסדים

עומר כביר 18:2824.12.14

"ראיון סוף" בדרך ליוטיוב: סוני, מיקרוסופט וגוגל הפיצו את הסרט הקומי באיכות HD, באמצעות אתר שיתוף הווידאו הפופולרי וכן באמצעות חנות גוגל פליי, ברשת התוכן של קונסולת האקסבוקס ובאתר ייעודי. המחיר: 6 דולר לצפייה, 15 דולר לרכישה. הוא זמין החל מהיום, בשלב זה בארצות הברית בלבד.  

רשת CNN ואתר חדשות הטכנולוגיה re/code דיווחו מוקדם יותר היום על המגעים בין סוני וגוגל בנושא. בנוסף להקרנה ברשת, יוצג הסרט גם ב-300 בתי קולנוע בארצות הברית. מדובר בחזרה מרשימה מהמתים לסרט, שמתואר מזימה לחיסול שליט צפון קוריאה, קים ג'ונג-און.

 

"סוני התכוונה להפיץ את הסרט בפלטפורמה ארצית", אמר מנכ"ל סוני פיקצ'רז, מייקל ליינטון, בהודעה לעיתונות. “בחרנו בהפצה דיגיטלית על מנת להגיע לכמה שיותר אנשים ביום ההשקה, ואנחנו ממשיכים לחפש שותפים ופלטפורמות נוספים כדי להרחיב אותה. המהלך מייצג את מחויבותנו ליוצרים שלנו ולחופש הביטוי".

 

מתוך הסרט "ראיון סוף" מתוך הסרט "ראיון סוף" צילום: איי פי

 

הסרט נגנז על ידי סוני בשבוע שעבר, אחרי שההאקרים שפרצו לרשת המחשבים של אולפן הסרטים ההוליוודי איימו לבצע פיגועי טרור באולמות שיקרינו אותו.

 

הגניזה זכה לביקורת רבה, כולל מצד נשיא ארה"ב ברק אובמה ומוקדם יותר השבוע חזרה בו סוני והחליטה להפיץ את הסרט בכל זאת, גם אם בצורה מוגבלת.

 

במקביל, בחנה החברה את הפצת הסרט בפלטפורמות אלטרנטיביות, כאשר יוטיוב סומנה כאחת האופציות המובילות. זהו המקרה הראשון בו שוחרר סרט של אולפן קולנוע גדול ברשת במקביל להצגתו בבתי הקולנוע, מה שעשוי להוביל למהפכה בשיטות ההפצה והשיווק של סרטים.

 

מוקדם יותר היום דווח שאפל סירבה לבקשת סוני להפיץ את "ראיון סוף" גם באמצעות אייטיונס, ככל הנראה בגלל לוח הזמנים הקצר שהציבה סוני. עם זאת, יכול להיות שהסרט יגיע לפלטפורמה של ענקית הטכנולוגיה אחרי חג המולד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x