$
אינטרנט

מעלים קליפ ליוטיוב? הנה זכויות היוצרים שאתם עומדים להפר

אתר שיתוף הווידאו החל להראות למשתמש מגבלות שיחולו על כל קליפ שברצונו לפרסם. בנוסף, יוכל לשלם על הפרת זכויות יוצרים בהכנסות מפרסומות וידאו. בתוך כך, מצטרפת מנכ"לית החברה סוזן ווצ'יסקי לדיקטוריון סיילספורס

נמרוד צוק 12:2509.12.14
כלי חדש שיוטיוב הוסיפה הבוקר (ג') לאתר מאפשר למשתמשים שמעלים סרטונים שמכילים מוזיקה המוגנת בזכויות יוצרים להבין כיצד היא תשפיע על הצגת הקליפ. זאת, עוד בטרם הפרסום עצמו - ולא רק אחרי שהסרטון כבר נמצא באוויר כפי שהיה עד כה.
מערכת זיהוי האודיו האוטומטית של יוטיוב מאתרת את קטעי המוזיקה המוגנים שכלולים בקליפ ומבצעת אחת משלוש פעולות, לפי בחירת האמן או חברת התקליטים המחזיקה בזכויות: השתקת פס הקול, חסימת הסרטון כולו או הוספת פרסומת שמתנגנת לפניו, שהכנסותיה מתחלקות בין יוטיוב ובעלי הזכויות. הבעיה, מבחינת המשתמשים, היתה כי עד כה לא ניתן היה לדעת כיצד תשפיע הכללת קטע מוזיקלי מסוים על הקליפ לפני שהושם באתר.

 

שירות המוזיקה הייעודי של יוטיוב שירות המוזיקה הייעודי של יוטיוב

 

לשונית "Ad-Supported Music" החדשה שנוספה לספריית האודיו באיזור עריכת הסרטונים מאפשרת לחפש במאגר השירים של יוטיוב את הקטעים בהם תרצו להשתמש ולראות את המדיניות שחלה עליהם: מדינות בהם הסרטון לא יוצג בשל מגבלות זכויות יוצרים, האם יוצגו פרסומות לפני הסרטון והאם יוצר הסרטון יוכל להרוויח ממנו כסף, או שאפשרות זו נשמרת לבעלי הזכויות על המוזיקה.

 

בתוך כך, דווח כי מנכ"לית יוטיוב המוערכת סוזן ווצ'יסקי הצטרפה למועצת המנהלים של חברת שרותי הענן Salesforce.com, בה תכהן במקביל לתפקידה העיקרי. "סוזן היא מנהלת יוצאת מהכלל שעזרה לבנות את חברת הענן הגדולה בעולם לצרכנים, והנסיון שלה יהפוך אותה לתוספת ברוכה לצוות שלנו", כתב מנכ"ל החברה מארק בניוף בהודעה לעיתונות שפורסמה אתמול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x