$
אפליקציות

אפליקציה חדשה לעיוורים הופכת את העולם הוויזואלי לצלילים

ViaOpta Daily מסוגלת לזהות צבעים, צורות ועצמים ולהגיד למשתמש מה לפניו, לזהות סוגי שטרות כדי להקל עליו בתשלום בחנויות ואף לסייע בביצוע שיחות טלפון. היא זמינה להורדה בחינם

נמרוד צוק 17:3903.12.14

חברת התרופות השוויצרית נובארטיס השיקה את ViaOpta Daily, אפליקציית סיוע לעיוורים ולקויי ראויה שהופכת עצמים שרואה מצלמת הטלפון להסברים והנחיות קוליות.

האפליקציה, שזמינה ל-iOS ולאנדרואיד, נועדה לעזור בפעולות יומיומיות כגון יציאה לטיול מחוץ לבית, עריכת קניות, יצירת קשר עם חברים, בחירת בגדים וקריאה, במקרה של אנשים שסובלים מרמה קלה יחסית של כובד ראיה.

 

 

האפליקציה מחולקת למספר כלים, אותם ניתן להפעיל בהוראה קולית או בלחיצה על אייקון צבעוני וגדול במיוחד. הם כוללים הקראה בקול של תחזית מזג האוויר, כלי שמשתמש במצלמת הטלפון כדי לזהות צבעים ולהקריא אותם בקול, כלי שמשתמש במצלמה כדי לזהות שטרות כסף (דולרים ויורו בשלב זה) ומקריא את ערכם בקול כדי לעזור למשתמש לשלם במזומן או לספור את העודף, כלי לניהול רשימת אנשי הקשר של הטלפון שמותאם לעבודה נוחה עם פקודות קוליות בלבד, טיימר שמשתמש בפונקציית הרטט של המכשיר ועוד.

 

אפליקציית ViaOpta Daily אפליקציית ViaOpta Daily צילום מסך: Youtube

 

ניתן להשתמש באפליקציה במצבים שונים שתוכננו עבור רמות שונות של קשיי ראיה - מצב "קונטרסט גבוה", מצב ויברציות המיועד לאלו שגם מתקשים בשמיעה, מצב הנחיה קולית המתבסס בעיקר על הממשק הקולי ומצב "עיוורון מלא" לאלו שאינם רואים כלל. האפליקציה זמינה כעת בשבע שפות, ומוצעת ללא תשלום.

 

השימוש בטכנולוגיה לסיוע ללקויי ראיה הפך לאחרונה לנושא חם, עם פרויקטים כגון Seasme של אלונה שטרן ועודד שם טוב לפיתוח סמארטפון שניתן להפעיל באופן מלא באמצעות ממשק משתמש קולי, ללא צורך לראות את המסך, אוזניות חכמות של מיקרוסופט שעוזרות לעיוורים בניווט במרחב באמצעות המרה של המרחב הפיזי לצפצופים ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x