$
מכשירים

למצמץ במקום דאבל קליק: סמסונג פיתחה עכבר-עין

החברה הציגה מערכת שעוקבת אחר תנועת האישונים כתחליף לעכבר ומתחברת לכל מסך מחשב בקלות. היא נועדה להקל את השימוש במחשבים עבור נכים משותקים וצפויה להיות זולה משמעותית מפיתוחים דומים

הראל עילם 17:3626.11.14
סמסונג חשפה השבוע טכנולוגיה מתקדמת שמיועדת לאפשר לנכים משותקים לשלוט במחשב בקלות, על ידי תנועות האישונים שלהם. הפיתוח, המכונה +EyeCan, מבוסס בין השאר על טכנולוגיית מעקב האישונים של סמסונג שרכיבים בה פותחו בישראל.
המערכת מתרגמת את תנועת האישונים לתנועה על המסך, כאילו מדובר ב"עכבר-עין". במקום לחיצה על כפתור פיזי בעכבר, המשתמש יכול למצמץ. מערכות דומות בעבר דרשו מהמשתמש ללבוש מעין משקפים מיוחדים שעקבו אחרי האישונים, אבל כעת סמסונג אפשרה יצירת מערכת חיצונית שמזכירה את מצלמת הקינקט ויכולה להתחבר בקלות לכל מסך מחשב.

 

המערכת של סמסונג בפעולה המערכת של סמסונג בפעולה

 

החברה הציגה את הטכנולוגיה באוניברסיטת יונסיי בסיאול והדגים אותה היונ ג-ג'ין שין, סטודנט שמשותק בארבע גפיו. שין השתמש במערכת ובמקלדת וירטואלית שהופיעה על המסך על כדי לכתוב במהירות של שתי מילים לדקה (מהירות גבוהה יחסית למערכות מסוג זה) הודעה בה שהודה לכל מי שהגיע לאירוע ואמר שהוא שמח שהטכנולוגיה פותחה בקוריאה.

 

הסטודנט הקוריאני משתמש במערכת הסטודנט הקוריאני משתמש במערכת

 

"עכבר-עין הוא לא רק מכשיר למחשב, אלא גם הידיים והרגליים לחולה עם מחלה ניוונית. אני מקווה שהמחקר ימשיך" כתב שין. במהלך לימודיו, שין נאלץ להשתמש באימו שכתבה עבורו את המסרים שהקליד דרך מערכות פרמיטיביות יותר. כעת, המערכת מאפשרת לו לא רק להקליד, אלא גם להפעיל תוכנות, להזיז אייקונים ואף לשחק במשחקים כגון אנגרי בירדס.

 

החברה אינה מתכוונת להשיק את המוצר בצורה מסחרית, אבל התחייבה להמשיך את המחקר. הפרויקט עצמו פותח לחלוטין על ידי מהנדסים מקומיים בסמסונג שעבדו עליו בהתנדבות ואחרי שעות העבודה. העלות של יחידה אחת מוערכת ב-500 דולר, זול יותר ממערכות מקבילות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x