• תפריט
בשולי הרשת

בשולי הרשת

עשירי לוס אנג'לס העלימו את שלט הוליווד ממפות גוגל

לתושבי שכונת יוקרה נמאס מתיירים שעוברים להם ברחוב כדי להצטלם עם השלט, שממילא נמצא בשטח פרטי שאסור לכניסה. במאמץ של שנים ארוכות, הצליחו לשכנע את גוגל ואת חברת הניווט גרמין להפנות את המחפשים למצפים סמוכים

רפאל קאהאן 20:2824.11.14

אנשים שמבקשים למצוא את הדרך לשלט הוליווד שמשקיף על לוס אנג'לס ומשתמשים לשם כך בגוגל Maps או ב-GPS של גרמין עלולים לא להגיע לשם - או לפחות לא למיקום המדויק. מדוע? כי לתושבי לוס אנג'לס נמאס מעדרי תיירים שעוברים להם ברחוב בדרך להצטלם עם השלט.

ועד השכונה פנה לגוגל בתחילת העשור בבקשה לצנזר את דרכי הניווט לשלט, שמוצב על שטח פרטי אליו הכניסה אסורה ממילא. גוגל, מצידה, סירבה להיענות לדרישה. לאחר שקיבלה בקשה רשמית גם מעיריית לוס אנג'לס, הסכימה החברה להציג הוראות ניווט לגבעה הסמוכה, עליה נמצא מצפה גריפית המשקיף על השלט המפורסם.

 

חיפשתם את השלט והגעתם לגבעה סמוכה? יש לכך סיבה חיפשתם את השלט והגעתם לגבעה סמוכה? יש לכך סיבה צילום: בלומברג

 

לאחר מכן, פנו התושבים גם אל גרמין, ממפעילות מערכות הניווט הנפוצות ביותר בארצות הברית. גם במקרה הזה, הפצירו התושבים בחברה להפנות את ציבור התיירים למצפים סמוכים - בקשה אליה נעתרה לפני שנתיים.

 

מטריד לחשוב שבעלי בתים בשכונת יוקרה הצליחו בעצם לצנזר שירותי ניווט פופולריים. במיוחד כשמדובר בשלט שהוצב שם בשנות העשרים במקור כדי לפאר את שכונתם ולהעלות את ערך הקרקע והבתים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x