שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

"חיל האוויר של גוגל" מסוגל לשהות 100 יום באוויר

נחשפו פרטים חדשים על פרויקט בלוני האינטרנט של ענקית הטכנולוגיה. הבלונים מסוגלים לשהות באוויר זמן רב ולנווט בדייקנות על אף שאין להם מנוע והם תלויים בחסדי הרוח. לדברי גוגל, הפרויקט מתקדם יפה על אף שכמה בלונים התרסקו

הראל עילם 12:2523.11.14
גוגל חשפה פרטים חדשים על פרויקט בלוני האינטרנט שלה, שנועד להביא את החיבור לרשת לעולם השלישי. הפרויקט סובל מעיכובים, שנגרמו בשל התרסקות כמה בלונים במהלך טיסות הניסוי. ביום ו' האחרון איתר חקלאי בדרום אפריקה בלון שכזה בשדה שלו, כמה ימים אחר ש-30 בלונים המריאו מאוסטרליה. 

ביוני האחרון התרסק בלון בוושינגטון, הסתבך בחוטי מתח גבוה וגרם להפסקת חשמל ובלון נוסף התרסק לפני שנה בניו זילנד.

 

פרויקט לון (Loon), מבית מעבדות גוגל X, מתבסס על מערך של בלוני מלאים בהליום שינועו בגובה של 20 ק"מ. הם יספקו גישה לאינטרנט דרך רשת סלולר 4G לכל התושבים שנמצאים ברדיוס של קילומטרים סביבם - מה שיאפשר לחבר לרשת גם אנשים שגרים באזורים נידחים.

 

בלון גוגל Loon בלון גוגל Loon

 

את הגישה לאינטרנט יספקו חברות סלולר ותחנות תקשורת ברחבי העולם. גוגל עובדת כעת עם וודפון בניו זילנד, טלפוניה בצ'ילה וטלסטרה באוסטרליה. "אחת מהסיבות שחשפנו את הפרויקט היא כדי שנוכל ליצור קשרים עם שותפות" אמר דובר גוגל. 

 

לפי גוגל, התוצאות מעודדות על אף ההתרסקויות. ניסויי החברה הראו שהבלונים מסוגלים לשהות באוויר עד 100 יום לפני שהם צריכים לנחות בחזרה לשירות ותחזוק, ובזמן זה הם מקיפים את כדור הארץ 75 פעם - מרחק של 3 מיליון ק"מ. בלון אחד שהה באוויר כ-130 יום - פי 10 משיא החברה בניסוי המוקדם יותר לפני כשנה.

 

החברה גם פיתחה את הטכנולוגיה המאפשרת לה לנפח מחדש את הבלונים בתוך 5 דקות, ולשגר עשרים בלונים מדי יום. בהתחשב במספרים אלו, החברה תוכל לתמוך בקרוב ל-2,000 בלונים באוויר בכל רגע נתון.

 

הבלונים אינם צורכים כמעט כל אנרגיה ונעים יחד עם זרמי האוויר המהירים בסטרוסטפירה. הם משתמשים במערכת זיהוי מזג אוויר מתוחכמת ובמרכז בקרה המאפשר לבלונים לעשות שינויים עדינים מאוד למסלול שלהם, כך שהם עוברים מזרם אוויר אחד לאחר. למרות שהבלונים נמצאים בחסדי מזג האוויר, גוגל אומרת שהמערכת שלה מאפשרת דיוק רב למדי והיא יכולה לנחות במטרות בדיוק של 1-2 ק"מ.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x