שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

חדש בפייסבוק: הגדרות פרטיות ללא "האותיות הקטנות"

הרשת החברתית עיצבה מחדש את העמוד שמראה בדיוק איזה מידע נאסף עליכם ומי יכול לצפות בו. העיצוב פשוט, ברור ונהיר, ללא ניסוחים בשפה משפטית. מדובר בצעד חיובי שיסייע לגולשים להימנע מדליפת מידע אישי

עומר כביר 20:4813.11.14

חדש מפייסבוק: מדיניות פרטיות שגם המשתמש הממוצע יוכל להבין ולשנות, ללא שליטה ברזי ניסוחים משפטיים. הפרטיות היא כבר מזה זמן רב סוגיה בוערת ברשת החברתית הגדולה בעולם, שלא פעם עלתה על המוקד בעקבות השימוש שהיא עושה במידע האישי של המשתמשים.

לאורך השנים הגיבה פייסבוק לביקורת זו באמצעות שיפור ופישוט הגדרות הפרטיות שלה, גם אם מאחורי הקלעים המשיכה לעשות במידע של המשתמשים כבשלה.

 

עמוד הגדרות הפרטיות החדש עמוד הגדרות הפרטיות החדש צילום מסך: פייסבוק

 

כעת, במסגרת מאמציה לבאר את מעשיה בתחום, יצרה פייסבוק עמוד אינטראקטיבי, שמבאר את מדיניות הפרטיות שלה בשפה שקל להבין. העמוד לא מעוצב כמו המסמך המשפטי היבש שמאפיין בדרך כלל מדיוניות מהסוג הזה, אלא כעמוד שאלות ותשובות שמאפשר למשתמש לברר בצורה ישירה סוגיות כמו "איזה מידע אנחנו אוספים", או "איך אנחנו משתמשים במידע הזה”.

 

שאלות אלו, בתורן, מורכבות מסעיפי משנה עם כותרות פשוטות ונהירות, וגם הניסוח בסעיפים עצמם אינו משפטי אלא יומיומי וקל להבנה. מדובר אולי בשינוי זניח לכאורה, אבל ההנגשה של המידע בסוגיה חשובה זו - הן בעיצוב והן בשפה - יאפשר למשתמשים שמעוניינים בכך להבין בצורה קלה בהרבה מה בדיוק פייסבוק מרשה לעצמה לעשות עם המידע שלהם בכל תחום ותחום, וכך לפעול בצורה חכמה יותר ברשת החברתית.

 

בנוסף למדיניות הפרטיות, פייסבוק גם יצרה מדריך מקיף ומאויר שמסביר באופן נוח איך לשלוט בהגדרות הפרטיות השונות שלה, דוגמת איזה מידע זמין למשתמשים אחרים או איך לשלוט באופן שבו משתמשים אחרים מתקשרים אתי.

 

שדרוגים אלו לא מבשרים אולי עידן חדש באופן שבו פייסבוק משתמשת במידע שלנו, אבל הם יסייעו למשתמשים קיימים להבין טוב יותר מה היא עושה איתו ולמי שמעוניין בכך להגביל את פעילותה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x