$
אפליקציות

כך עובד השירות שמשווה את מחירי חבילות האינטרנט והסלולר

Sparkee מאפשר לכם לגלות האם ספקיות האינטרנט, הכבלים והסלולר גובות מכם יותר מאשר מאחרים. בראיון ל"כלכליסט" מספר אחד ממפעיליו כיצד פועל האלגוריתם - ואילו בעיות הוא יכול לפתור

עוזי בלומר 07:5108.11.14
ספקיות האינטרנט, הסלולר והכבלים ובלווין מציעות לנו חבילות והצעות שיווקיות עתירות פרטים ומספרים. משתמשים רבים נתקלים בקשיים בפענוח שפע הנתונים הללו ולא פעם נופלים על עסקה רעה.

השירות החדש ספארקי מאפשר לכל צרכן להעלות לרשת חשבונות מספקיות תקשורת שונים ולקבל ניתוח אישי מיידי של התוכנית שמכרו לו. בכך, יכול כל ישראלי לגלות אם הספקיות עבדו עליו, אם הוא משלם יותר מאחרים ואם השתנו העלויות לאורך זמן.

 


 

איך זה עובד? אלגוריתם ספרקי יודע לפרק קבצי PDF ולנתח את תבניות הטקסט והמחיר שמופיעות בהן. הוא משווה את המחיר בחשבון הנבדק אל מחירים בחשבונות של לקוחות בעלי מאפייני שימוש דומים, או לקוחות שמנויים על אותו סוג חבילה. מסתבר שלקוחות שונים משלמים מחירים שונים על חבילות זהות.

 

ניתוח חבילת תקשורת שביצע אלגוריתם ספרקי ניתוח חבילת תקשורת שביצע אלגוריתם ספרקי

 

השירות הבסיסי של החברה הוא חינמי והיא מציעה שירות פרימיום שכולל ניתוח תשלומים משפחתי, וחיתוכים וגרפים מתקדמים. שירות נוסף שהיא מציעה בתשלום מיועד לחברות שרוצות להזמין ניתוח דפוסי צריכה ותשלום של עובדיהן.

 

הצמיחה התדירה בעלויות המחיה בישראל אילצה את הצרכן לסגל לעצמו מודעות לתמחור מוצרים ושירותים. כך נכנסו לתמונה שירותי השוואת מחירים ייעודיים, של הוצאות שונות. הבולט ביניהם הוא Feex של אורי לוין (Waze), שמשווה בין מחירי עמלות קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות (בעתיד, יושוו גם מחירי עלויות ביטוחי מנהלים וקופות גמל). ניתן להעריך שבעתיד הקרוב נראה עוד ועוד שירותי השוואה ממוקדים שכאלה, שמקורם ביזמים שמעוניינים להרוויח כסף מפתרון בעיות גדולות שמקורן במצב המחירים במשק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x