$
אפליקציות

מעכשיו, כולם ידעו אם קראתם את ההודעות שלהם בווטסאפ

בעדכון האחרון לאפליקציית הצ'ט הפופולרית, נוספה אינדיקציה לקריאת הודעות שהתקבלו - בצורת V כחול כפול. מי שישלח לכם הודעה ידע בדיוק אם קראתם אותה גם אם אינכם רוצים בכך - ואת התכונה החדשה לא ניתן לבטל

עומר כביר 11:4806.11.14
אפליקציית המסרים המידיים ווטסאפ (WhatsApp) מגבירה את מאמציה לחדור לפרטיות שלכם, ומעתה מדווחת לצד השני בשיחה מתי קראתם את ההודעה שלו. רוצים להתעלם באלגנטיות ולהעמיד פנים שעוד לא ראיתם את ההודעה? זו כבר לא אופציה.

עד עתה הציגה ווטסאפ שתי אינדיקציות למצב ההודעה: V אחד כדי לציין שהיא הגיע לשרת החברה, ו-V שני כדי לאותת שהיא נמסרה למכשיר הנמען. כעת פורסת החברה בהדרגתיות מכוון שלישי, שני V כחולים, שמצביעים על כך שמקבל ההודעה גם קרא אותה.

 

אנשים ידעו אם קראתם או לא. ווטסאפ אנשים ידעו אם קראתם או לא. ווטסאפ צילום: ניצן סדן

 

בעבר ניתן היה לראות בווטסאפ מתי משתמש זה או אחר היה מחובר לאחרונה, אך יכולת זו לא התייחסה להודעות ספציפיות ובכל מקרה ניתן היה לבטלה. את הסימון שהודעה מסוימת נקראה, מנגד, לא ניתן לבטל. המשמעות: שולח ההודעה יוכל לדעת מתי קראתם את המסר שלו בין אם אתם רוצים בכך ובין אם לא. מדובר לא רק בפגיעה בפרטיות, שהרי זכותי להחליט האם אני מעוניין לדעת שמכותביי ידעו מתי אני קורא את הודעותיהם, אלא גם בשינוי שיקשה על משתמשים להתעלם מהודעות שאין ברצונם להגיב עליהם.

 

השימוש שווטסאפ עושה בתכונה זו נבדל מזה של יישומי הודעות מיידיות אחרים, דוגמת iMessage של אפל, שם ניתן להגדיר האם תוצג למכותב הודעה על קריאת ההודעה. אפשר לקוות שהשינוי יעורר מספיק זעם בקרב משתמשים על מנת לאלץ את ווטסאפ להוסיף גם היא אפשרות שכזו, אך הסיכויים לכך נמוכים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x