שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

הסמארטפונים של סוני גוררים אותה להפסדים

על אף צמיחה מרשימה במכירות קונסולת הפלייסטיישן 4 ושיפור בביצועי חטיבות הצילום, המוזיקה והקולנוע - הדו"ח הרבעוני של החברה רחוק מלהיות אופטימי. חטיבת המובייל שלה ממשיכה להפסיד כסף ותחזית המכירות לרבעון הבא שמרנית במיוחד

הראל עילם 17:0202.11.14
סוני ממשיכה לנהל קרב הישרדות: החברה פרסמה במהלך סוף השבוע את הדו"ח הרבעוני שלה, ממנו עולה כי על אף שרשמה הצלחה מסחרית מרשימה במיוחד עם קונסולת הפלייסטיישן 4, חטיבת המובייל שלה רושמת הפסדים כבירים. בסך הכל, החברה עקפה את תחזיות האנליסטים עם מכירות גבוהות מהצפוי, ומניית החברה עלתה ב-5.8%.
ברבעון האחרון, הרבעון הפיקסלי השני של 2014, החברה רשמה הכנסות בגובה 16.9 מיליארד דולר (1.9 טריליון ין), עליה של 7.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

סמארטפון האקספריה Z3 קומפקט, אחד המכשירים האחרונים שהשיקה החברה סמארטפון האקספריה Z3 קומפקט, אחד המכשירים האחרונים שהשיקה החברה צילום: רפאל קאהאן

 

החברה מכרה 3.3 מיליון קונסולות ברבעון האחרון ו-12.3 מיליון בסך הכל - כפול מהיקף המכירות של ה-Xbox One המתחרה מבית מיקרוסופט.

 

חשוב מכך, סוני הודיעה כי הרבעון הקונסולה החזירה את עלות ההשקעה שלה. לקונסולת הפלייסטיישן 3, לשם השוואה, לקח כ-4 שנים להחזיר את עלות הפיתוח והשיווק. החברה העלתה את תחזית הרווח הנקי של חטיבת הגיימינג של החברה ב-40%.

 

העסקים פורחים, למעט בזירת המובייל

 

החברה דיווחה על שיפור בביצועי חטיבת הצילום, המוזיקה והקולנוע. אבל כל זאת לא הספיק כדי לאזן את הנזק של חטיבת המובייל, שממשיכה לדמם כסף. היקף מכירות סדרת Xperia ממשיכות לרדת והחטיבה דיווחה על הפסדים של 1.6 מיליארד דולר על הכנסות בסך 2.8 מיליארד.

 

החברה גם הורידה את צפי המכירות שלה ל-2014, וכעת חוזה כי תמכור בסך הכל כ-41 מיליון טלפונים.

 

בנוסף, סוני תצמם משמעותית את הפעילות שלה בתחום המובייל בסין ותפסיק את כל הפיתוח של דגמים ומכשירים יעודית למדינה. בסך הכל, החברה חוזה כי החטיבה תרשום הפסד בגובה 1.8 מיליארד דולר השנה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x