$
חדשות טכנולוגיה

פורצי הדרך

גוגל מפתחת "מכ"מ נגד מחלות" שיפעל בתוך גוף האדם

מעבדות גוגל X חשפו פרויקט שמתבסס על החדרת מיליארדי חלקיקים מגנטיים אל מחזור הדם. הם ינטרו שינויים בגוף בזמן אמת וידווחו לצמיד חכם ייעודי על התפתחות מחלות - מכשל כליות ועד סרטן והתקפי לב

הראל עילם 21:3829.10.14
גוגל מפתחת מכשיר רפואי חדשני, שיתפקד כמערכת התראה מוקדמת ויוכל להזהיר את המשתמש מפני מחלות מתפרצות כגון סרטן - על ידי החדרת מיליארדי חלקיקים ממוגנטים לתוך הדם. ד"ר אנדרו קונראד, ראש חטיבת מדעי החיים במעבדות גוגל X המסתוריות, חשף את הקונספקט במהלך הכנס השנתי של "וול סטריט ג'ורנל" הנערך כעת בקליפורניה.

המערכת תכלול שני חלקים מרכזיים: מעין שעון חכם, או צמיד - ומערכת שלמה של ננו-מגנטים שהמשתמש יוכל פשוט לבלוע בעזרת גלולה פשוטה. הצמיד יוכל להשתמש במידע מהחלקיקים כדי לקבל מידע בזמן אמת על זרימת דם, דופק, ריכוז ברזל ומתכות ועוד.

 

המערכת תוכל לזהות סיכון להתקף לב גם ללא בדיקת רופא המערכת תוכל לזהות סיכון להתקף לב גם ללא בדיקת רופא צילום: שאטרסטוק

 

חלק מהחלקיקים גם יבנו כך שהם יופעלו או יצמדו לתאים סרטניים ספציפים. שינויים בביוכימיה של הדם יכולים לשמש כמערכת התראה לפני מחלות מסוימות, כגון רוב הסוגים של סרטן וכשל כליות - וכן למדוד ריכוזי כולסטרול וכימיקליים בדם ולהתריע לפני התקפת לב.

 

לפי קונראד, השעון החכם יוכל למשוך את החלקיקים המגנטיים אליו ולאסוף מהם מידע לפני שיפזר אותם שוב - כך שלא יהיה צורך בכמות גדולה מאוד של חלקיקים על מנת לאסוף מידע נרחב. הוא אמר כי גוגל מחפשת כעת שיתופי פעולה באקדמיה ובתעשייה במטרה להמשיך ולפתח את הטכנולוגיה. הוא הבהיר כי גוגל לא תהפוך את הפיתוח למוצר בלעדי ותנגיש אותו לחברות אחרות דרך רישיון שימוש.

 

הטכנולוגיה של מוטורולה

 

קונראד, מייסד המאגר הגנטי הלאומי בארצות הברית, התפרסם לאחר שפיתח ערכת גילוי HIV זולה במיוחד הנמצאת בשימוש בינלאומי כיום. הוא הצטרף לשורות גוגל X לפני כשנה. הפיתוח שלו משתמש בין השאר בחלק מהטכנולוגיה המתקדמת של מוטורולה, שנשארה בידי גוגל גם לאחר מכירת חטיבת המובייל של החברה ללנובו. מוטורולה עבדה בין השאר על שימוש בגלולה המכילה ננו-מגנטים כדי להפוך את המשתמש עצמו למעין "מפתח דיגיטלי". הפיתוח נמצא כיום בידי רג'ינה דוגן, לשעבר ראש DARPA.

 

הפיתוח עדיין נמצא בשלבים מאוד ראשוניים ונחשב לאחד המיזמים הניסיוניים של גוגל X – כמו פרויקט בלוני ה-WiFi שנקראים Loon, או טורבינת הרוח המעופפת Mikani. ענקית החיפוש משקיע לאחרונה יותר ויותר מאמצים בתחום המחקר הרפואי - ובין השאר רכשה את החברות Calico ו-23andMe.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x