$
מכשירים ומדריכים

לנובו חשפה צמיד חכם שמתאים גם לאייפון וגם לאנדרואיד

הצמיד, Smartband SW-B100, יוכל לנטר ולתעד אימונים ושעות שינה וגם לשמש כמנעול אלקטרוני חכם למחשבים וטלפונים. בתוך כך, צפויה לנובו להשיק חברה בת שתתמקד באלקטרוניקה בידורית ותפעל במזרח הרחוק

הראל עילם 15:5727.10.14

שוק המחשוב הלביש בוער: לנובו הסינית הכריזה אמש (א') באופן רשמי על המוצר הראשון שלה בקטגוריה: Smartband SW-B100. תמונות של המכשיר לרשת דלפו לפני כחודש.

הצמיד מאפשר למשתמש לעקוב אחרי פעילות גופנית, שעות שינה, קצב שריפת קלוריות, כמות צעדים, דופק, מרחק ריצה ועוד - כל זאת בעזרת מערך שלם של חיישנים מתקדמים. הצמיד גם יכול להציג התראות כגון הודעות SMS, שיחות נכנסות ופגישות מתקרבות על ידי סנכרון הצמיד עם טלפון חכם. הצמיד יכול לעבוד עם אנדרואיד או iOS (באופן מעניין, מדובר באנדרואיד 4.3 ולא באנדרואיד Wear).

 

תמונות השעונים של לנובו תמונות השעונים של לנובו

 

בעלי המכשיר גם יכולים להשתמש באפליקציה ייעודית כדי לתכנן ולקבוע משטר אימונים. המשתמשים יקבלו תזכורות לפני תחילת האימונים ותוצאות השטח שלהם ימדדו מול התוכנית הקבועה מראש. משתמשים גם יוכלו להשתמש בצמיד כמנעול דיגיטלי ולמשל לנעול מחשב נייד כך שיפתח רק בנוכחות הצמיד.

 

עדיין לא ברור כמה יעלה הצמיד, שיהיה זמין בצבעי כחול וכתום. הוא כולל יותר חיישנים ויכולות מרוב הצמידים בשוק ומסך בסיסי. לפיכך, ניתן להניח שהוא יהיה יקר יותר מה-Mi Band של החברה הסינית המתחרה שיאומי. 

 

חברת גאדג'טים חדשה

 

ה-BW 100 הוא המוצר הרשמי הראשון של לנובו בקטגוריה, אך החברה פועלת בתחום מזה זמן מה. לפני כחצי שנה אמר ל"כלכליסט" ליו ג'ון, סמנכ"ל המובייל של החברה, שתוקם חטיבה ייעודית שתעסוק במחשוב לביש.

 

לפני כשבועיים לנובו הכריזה על הקמה של חברה עצמאית שתפעל בסין ותמכור באופן ישיר מגוון של מכשירים דיגיטליים, מטאבלטים ועד מחשוב לביש. החברה תציג מיתוג חדש ותתחיל לפעול באופן רשמי באפריל 2015. ניתן להניח שזאת הדרך של לנובו להתמודד עם התדמית שלה בסין - היא נתפסת כחברה "מבוגרת" בקרב הקהל הצעיר. בדומה לשיאומי, היא תמכור את המוצרים שלה רק ברשת, ללא מתווכים.

 

לנובו גם קרובה להשלמת רכישת מוטורולה מוביליטי מידי גוגל - כאשר מוטורולה מחזיקה בכמה מוצרי מחשוב לביש מתקדמים, כגון השעון החכם מוטו 360 ואוזניה מתקדמת במיוחד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x