$
המדריך

מדריך כלכליסט

לידיעת המשדרגים: כך תקנו אייפון משומש ותוודאו שאינו גנוב

מעבר לכך שרכישת טלפון גנוב היא עבירה על החוק, בעליו החוקיים עשויים להפעיל כלי נעילה מרחוק ולהשבית את הטלפון שקניתם באלפי שקלים. כלי פשוט אחד, שמוצג במדריך קצר לקונה ולמוכר, יכול למנוע עוגמת נפש

עומר כביר 13:2006.10.14
השקת אייפון חדש היא זמן מצוין לקנות אייפון יד שנייה. צרכנים רבים רוצים לרכוש את הדגם החדש ביותר ומחפשים איך להיפטר מהדגם שבידם, ובשביל הצרכנים הפחות בזבזנים זוהי הזדמנות מעולה לקנות סמארטפון מתקדם (גם אם לא הכי מתקדם שיש) במחיר מציאה.
אבל ברכישת אייפון יד 2 יש גם לא מעט סיכונים, כשאחד הבולטים שבהם הוא רכישת מכשיר גנוב. מדובר, בראש ובראשונה, במעשה שעלול להוות עבירה על החוק, אך בנוסף לכך מנגנוני ההגנה של אפל גם יכולים לאפשר לבעל המכשיר האמיתי לנעול אותו מרחוק - וכך את המכשיר הגנוב ללא שמיש כלל ולהשאיר את הרוכש עם לא יותר ממחזיק ניירות שקניתם באלפי שקלים. איך להימנע ממצב זה? בעזרת כלי של אפל שיכול לסייע לכם בזיהוי מכשיר גנוב. כך תשמשו בו.

 

האייפון לדגמיו, למעט שני האחרונים האייפון לדגמיו, למעט שני האחרונים

 

1. ראשית, צריך את מספר ה-IMEI או את המספר הסידורי של המכשיר שאתם מתעדים לרכוש: היכנסו ליישום ההגדרות>>>כללי>>>אודות וגללו מטה. שני המספרים יופיעו לקראת סוף הרשימה, אתם צריכים רק אחד מהם - לא משנה איזה. כעת, ללינק זה

  

2. הקלידו את מספר ה-IMEI או את המספר הסידור בשדה הראשון, את קוד הקפצ'ה בשדה השני ולחצו על Continue. במסך שיעלה, תוצג הודעה האם נעילת האקטיבציה של המכשיר פעילה או לא.

 

3. אם הנעילה אינה פעילה, אין צורך לעשות דבר, לא צפויות מגבלות בפרמוט או התקנה מחדש של מערכת ההפעלה ואפשר להמשיך ברכישת המכשיר. שימו לב: אין בכך אישור ודאי שלא מדובר במכשיר גנוב, אלא רק שהבעלים הקודם לא הפעיל את ההגנה שמונעת אקטיבציה של המכשיר ללא סיסמה.

 

4. אם הכלי המקוון מראה שהנעילה פעילה, יש לבקש מהמוכר לבטל אותה. הוראות מפורטות ניתן למצוא בקישור זה. אם המוכר מסרב או אינו יכול להזין את הסיסמה הדרושה לביטול הנעילה יש סבירות גבוהה שמדובר במכשיר גנוב ומומלץ להימנע מלרכוש את המכשיר.

 

נעילה זו תמנע מכם מביצוע פעולות כמו התקנה מחדש של מערכת ההפעלה, ביצוע אקטיבציה למכשיר אחרי מחיקת כל התוכן שבו ואף יכולה לשמש לאיתור מיקום המכשיר ולנעילתו מרחוק.

 

5. אם אתם הבעלים החוקיים של מכשיר אייפון, מומלץ לנקוט בצעדים שמפורטים בקישור הבא לפני מכירתו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x