$
אפליקציות

היעד הבא של Waze: למצוא לכם חניה בכחול-לבן

העדכון האחרון של אפליקציית הניווט הפופולרית כולל יכולת לאתר את המכונית שלכם לאחר החניה - אך החברה עתידה להשתמש בחכמת ההמונים כדי למפות רחובות עתירי מקומות חניה זמינים. הפיתוח עשוי לחולל מהפכה ביישומי הנהיגה

עומר כביר 11:3030.09.14

אחרי שחילצה אותנו מהפקקים, ווייז (Waze) מתחילה לחשב את הנתיב לפתרון הבעיה הקשה הבאה: מציאת מקום חנייה. אפליקציית הניווט הפופולרית, שנרכשה על ידי גוגל בכמיליארד דולר, הצליחה באמצעות חכמת ההמונים לקצר משמעותית את הזמן שאנחנו עומדים בפקקים, לנווט אותנו מסביב לדרכים חסומות ולהתריע על מפגעים בדרך.

בגרסה החדשה שלה שהושקה הלילה, מתחילה האפליקציה את הצעדים הראשונים בדרך להתמודדות עם המשימה המפרכת של מציאת מקום חנייה בעיר צפופה.

 

העדכון של ווייז לאייפון ולאנדרואיד כולל אפשרות לשמור אוטומטית את מקום החנייה של הרכב, כדי להקל על איתורו כאשר חוזרים אליו. ואולם, זו היא לא המטרה האמיתית של התכונה החדשה. כפי שמעידה ווייז עצמה, שמירת מקום החנייה "תסייע לווייז ללמוד איפה למצוא חנייה וכמה זמן נדרש לכך".

 

פונה לתחום החניות. ווייז פונה לתחום החניות. ווייז

 

בעדכון זה, וייז מתחילה, להערכתי, ליצור מאגר מידע על מקומות חנייה בערים. כאשר מאגר מידע זה יהיה מקיף מספיק, תוכל החברה לנצל אותו על מנת להציע שירותים שונים הקשורים לחנייה. אלו יכולים לכלול, בתור התחלה, את הצגת הזמן המוערך שדרוש למציאת מקום חנייה מרגע ההגעה ליעד וגם מתן הוראות ניווט ישירות לחניונים סמוכים ליעד או לרחובות שבהם קל יחסית למצוא חנייה. בהמשך, תוכל גם ווייז לנצל את מאגר המידע שמתעדכן בזמן אמת על מנת להכווין נהגים למקום חנייה שהתפנה זה הרגע על ידי משתמש אחר בשירות, ואולי גם לאפשר תשלום על חנייה ברחוב או בחניון, עצמאית או בשיתוף עם אפליקציות כמו פנגו (כפי שהציעה בזמנו אפליקציית הניווט המנוחה של טלמאפ).

 

 

בדרך למהפכה בחוויית הנהיגה

 

ווייז כבר הפכה לכלי חובה יומיומי עבור נהגים ונהגות רבים בדרכם מהבית למשרד ובחזרה, שמבקשים ללמוד על תקלות אפשריות ובלתי צפויות בדרך והיא מספק סיוע משמעותי בהימנעות מעומסי תנועה ובקיצור זמן הנסיעה. כעת, עם העדכון החדש, תתחיל ווייז לטפל באחת הבעיות המשמעותיות שמתעוררות עם ההגעה ליעד. אם תצליח האפליקציה לעשות למציאת מקום חנייה את מה שעשתה להתמודדות עם עומסי תנועה, תהיה זה לא פחות ממהפכה בחוויית הנהיגה.

 

וזה לא הכול. חידושים נוספים בגרסה החדשה כוללים אפשרות להוסיף או לערוך מידע על מקומות, דוגמת חנויות ומשרדים, ובפרט מידע הקשור לנהיגה כמו האם למקום יש חניון צמוד או drive-thru, וכן להעלות תמונות הגעה שיסייעו למשתמשים אחרים לזהות את היעד. בנוסף, יכולת ההשלמה האוטומטית בעת חיפוש הורחבה לכל המדינות שבהן פעילה ווייז, כולל ישראל ובעברית. מבדיקה קצרה, נראה שהיא עובדת מצוין (רק שימו לב לתוצאה הראשונה שמוצגת, שלפעמים היא מודעה בתשלום).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x