שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תחרות הסטארט אפ המבטיח 2015
תחרות הסטארט אפ 2015

BreezoMeter: לדעת אם האוויר ברחוב נקי

ברחבי הארץ פרוסות 300 תחנות לניטור זיהום סביבתי. אפליקציית BreezoMeter מנגישה את המידע החשוב הזה לציבור

אסף גלעד 11:4728.09.14

ברחבי הארץ פרוסות 300 תחנות לניטור זיהום סביבתי השייכות למשרד להגנת הסביבה, לרשויות מקומיות ולגופים סביבתיים ובריאותיים אחרים. למרות זאת, רק לעתים נדירות מגיע המידע שהן מייצרות לציבור הרחב - במקרים כמו שריפה, שרב כבד או פשוט בל"ג בעומר.

 


 

אפליקציית BreezoMeter מנגישה את המידע החשוב הזה. שכבות צבע המוצגות על מפה מסמלות את דרגת הסיכון של איכות האוויר בכל אזור. האלגוריתמים שפותחו בחברה מאפשרים ליצור מפה מדויקת עד רמת הרחוב, מידע יקר ערך שיכול לסייע בדרכים רבות: מתכנון מסלול ריצה יומיומי ועד איתור נקודה בעלת איכות אוויר מעולה לרכוש בה דירה.

 

זיו לאוטמן מ-BreezoMeter זיו לאוטמן מ-BreezoMeter צילום: נמרוד גליקמן

 

את האפליקציה השיקו הקיץ רן קורבר וזיו לאוטמן, שני מדעני סביבה מהטכניון, לצד שותפיהם אמיל פישר ומייסדת AllJobs רויטל הנדלר. BreezoMeter כבר ביצעה ניסויים בארה"ב, וביכולתה להפיק מפת זיהומים שמתעדכנת בכל 11 שניות. את המפה הסביבתית מתכננת החברה להפיץ באמצעות ממשק המתחבר לתוכנות אחרות (API) דוגמת אפליקציות ספורט, חיפוש דירה או מזג אוויר. החברה אף מתכננת להשיק בחודשים הקרובים שיתוף פעולה עם יצרן אביזר כושר לביש, ולהתריע על אוויר מזוהם תוך כדי הליכה או ריצה. עד כה צברה BreezoMeter כ־10,000 הורדות.

 

BreezoMeter

מוצר: אפליקציה לבדיקת איכות האוויר בזמן אמת

עובדים: 7

מייסדים: רן קורבר, זיו לאוטמן, אמיל פישר ורויטל הנדלר

גיוסי הון: 320 אלף דולר מג'אמפסיד קפיטל ואנטרי קפיטל 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x