$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט רכשה את מפתחת מיינקראפט ב-2.5 מיליארד דולר

המשחק הפך בשנים האחרונות למיקרוקוסמוס עשיר ומתפתח של גיימרים וחברות שונות. זוהי הרכישה הגדולה הראשונה של סאטיה נאדלה כמנכ"ל מיקרוסופט

הראל עילם 16:2115.09.14
סטודיו המשחקים מוג'אנג (Mojang), מפתח המשחק הפופולרי מיינקראפט, נרכש בידי מיקרוסופט ב-2.5 מיליארד דולר. כך הודיעו שתי החברות היום (ב'). זאת הרכישה הגדולה ביותר של מיקרוסופט מאז שקנתה את נוקיה לפני כשנה, והרכישה הגדולה ביותר של המנכ"ל סאטיה נאדלה מאז כניסתו לתפקיד.

הדיווחים הראשונים על העסקה הופיעו לפני כשבוע. פיל ספנסר, ראש מחלקת המשחקים החדשה במיקרוסופט המרכזת תחתיה את כל נושא הגיימינג, אישר את הדברים בבלוג החברה.

 

 

ספנסר יהיה הממונה על מוג'אנג, שתצטרף לשאר חטיבות המשחקים של מיקרוסופט. סטודיו המשחקים של מיקרוסופט מחזיק כיום בכותרי גיימינג גדולים אחרים כ-Halo ומשחקי המירוצים Forza. הרכישה תושלם עד סוף השנה, בכפוף לאישורים רגולטוריים.

 

פרודיה מבוססת מיינקראפט לקליפ של מיילי סיירוס פרודיה מבוססת מיינקראפט לקליפ של מיילי סיירוס

 

מיינקראפט הוא עולם וירטואלי שמאפשר למשתמשים לבנות עצמים כיד הדמיון הטובה עליהם - והכל בגרפיקה פשוטה וחביבה. המשחק זמין בשלל פלטפורמות ויותר מ-55 מיליון עותקים שלו נמכרו, כש-40% מההורדות היו למכשירי אנדרואיד ו-IOS. לפי מספר הערכות, מספר השחקנים גבוה בהרבה - ככל הנראה בשל העתקות והורדות פיראטיות - ומגיע אף ל-100 מיליון. הפופולריות שלו הפכה אותו לפלטפורמה לתוכן ויראלי, ממים ופרויקטי רשת עצמאיים שונים. למשל, לפניכם דוגמה לגרסת מיינקראפט שעשה גולש לפתיח של "משחקי הכס".

 

 

מאחורי מוג'אנג עומד מרקוס פרסון הידוע כנוץ' (notch), שפיתח את המשחק במקור בכוחות עצמו מבית הוריו. מיינקראפט הפך להצלחה מסחרית מסחררת ויצא לאחרונה גם לקונסולות המשחקים החדשות Xbox One ופלייסטיישן 4 המתחרה.

 

מוג'אנג עצמה נחשבת לחברה מצליחה ורשמה רווח של 110 מיליון דולר בשנה האחרונה. ספנסר אמר כי מיקרוסופט מתכוונת לשמר את "הרוח העצמאית" של החברה, וכי המשחק ימשיך להיות זמין בכל הפלטפורמות אבל בקרוב ישתמש בתשתית הענן של מיקרוסופט עצמה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x