$
הייטק והון סיכון

טאבולה הישראלית קנתה את מדיה פרפקט האמריקאית

סכום הרכישה מוערך בעשרות מיליוני דולרים. בנוסף, חשפה מפתחת מנוע המלצות התוכן שקצב מכירותיה עומד על 250 מיליון דולר לשנה. לדברי המייסד אדם סינגולדה, בקרוב תחנוך טאבולה מטה שיגרום גם לעובדי גוגל לקנא

מאיר אורבך 15:0104.08.14
טאבולה הישראלית רוכשת את חברת פרפקט מדיה האמריקאית. החברה לא פרסמה את סכום הרכישה, אך על פי הערכות, מדובר ביותר מ-50 מיליון דולר. כמו כן, חשפה החברה שקצב המכירות השנתי שלה עומד כיום על כ-250 מיליון דולר.
טאבולה פיתחה מנוע המלצות תוכן הממוקם לרוב בתחתית העמוד ומפנה משתמשים לתוכן דומה למה שקראו, שיווקי או אחר. "לפני שנתיים מחזור המכירות שלנו היה חד ספרתי, לפני שמונה חודשים קצב המכירות שלנו עמד על כ-100 מיליון דולר ועכשיו אנחנו כבר מאוד רווחיים", אמר ל"כלכליסט" אדם סינגולדה, מנכ"ל ומייסד החברה.

 

אדם סינגולדה, מייסד טאבולה אדם סינגולדה, מייסד טאבולה צילום: אוראל כהן

  

פרפקט מדיה נוסדה לפני 7 שנים, פועלת מלוס אנג'לס וגייסה כ-30 מיליון דולר. רכישתה מאפשרת לטאבולה להרחיב את היצע הטכנולוגיות שלה. בעקבות הרכישה, נחשף טאבולה X, כלי חדש של החברה שמאפשר לה להציג המלצות תוכן בכל מקום על המסך,

 

"גוגל מציעה למשתמש את מה שהוא מחפש. אנחנו נמצאים בקטגוריה אחרת שהיא הגילוי. אנחנו מציעים למשתמש תוכן שהוא עשוי לאהוב ולגלות בו עניין. בזכות הרכישה של פרפקט מדיה נהיה מסוגלים להציע תוכן בכל מקום", אמר סינגולדה.

  

טאבולה נוסדה ב-2007 ומעסיקה כיום כ-170 עובדים, מתוכם 80 בישראל. עד כה גייסה כ-35 מיליון דולר מפיטנגו, אוורגרין, מרקר וקרנות אחרות. "המרכז בישראל הוא הסיבה שאנחנו יכולים להעסיק הרבה פחות עובדים מכל המתחרים שלנו ולייצר את ההכנסה הגבוהה ביותר לכל עובד - אפילו בהשוואה לחברות נסחרות גדולות מאיתנו", אמר סינגולדה. "המרכז שלנו בישראל כולל את מומחי הטכנולוגיה הטובים ביותר מיחידות מובחרות בצה"ל". החברה נמצאת כיום בשלבים האחרונים של פתיחת משרדים חדשים בניו יורק אשר לדברי אדם סינגולדה יגרמו לעובדי גוגל לקנא.

 

המתחרה הגדולה ביותר של טאבולה כיום היא אאוטבריין הישראלית, שנחשבת לגדולה ממנה. גם גוגל עשויה להיכנס אל תחום המלצות התוכן ולאחרונה נודע שערכה ניסוי בתחום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x