$
אינטרנט

אמזון: 638 אלף ספרים ב-10 דולר בחודש

החברה בוחנת שירות חדש בשם Kindle Unlimited, שמאפשר קריאת ספרים דיגיטליים במודל מנוי - ביניהם כותרים קלאסיים רבים. עדיין לא ידוע כיצד תשכנע את הוצאות הספרים לשתף פעולה - שכן מדובר במיזם שעשוי לפגוע בהכנסותיהן

הראל עילם 18:1417.07.14

אמזון החלה לבחון שירות חדש בשם Kindle Unlimited, במסגרתו משתמשים יוכלו לקרוא ממבחר עצום של 638 אלף ספרים דיגיטליים וספרי אודיו ללא הגבלה וללא צורך לרכוש את הספרים - אלא במסגרת של מנוי חודשי בגובה 10 דולר.

בין הספרים ניתן למצוא את טרילוגיית "שר הטבעות", "חיי של פיי", סדרת "הארי פוטר" ו"משחקי הרעב", "הנסיכה הקסומה", "2001", "חוות החיות" ועוד. כך, לפי דיווח של אתר GigaOm.

 

 

זוהי הצעה דומה למה שאמזון כבר מציעה בתחום הווידאו – מנויים לשירות אמזון פריים יכולים כעת לצפות במאגר של עשרות אלפי סרטים ותוכניות טלוויזיה. השירות צפוי להיות זמין דרך כל הפלטפורמות שחנות הספרים קינדל זמינה בהם - דרך האינטרנט, מכשירי קינדל ואפליקציות iOS, אנדרואיד ו-ווינדוס פון.

 

לפי GigaOm, אמזון הציגה בפני מספר מצומצם של משתמשים אפשרות להצטרף באופן מוגבל ולחודש ניסיון חינם לגרסת הבטא של השירות ואף העלתה לאתר סרטון וידאו המציג אותו. זמן קצר לאחר מכן, היא הסירה את כל התכנים מהרשת.

 

המו"לים לא ישושו להצטרף

 

אמזון מחזיקה בחנות הספרים הדיגיטליים הגדולה בעולם ובשנים האחרונות ניסתה לשדרג את השירות במגוון של הצעות חדשות. למשל, היא איפשרה למשתמשים ליצור מנויים למגזינים מסויימים, להשאיל לחבריהם ספרים אחרים ואף להוציא לאור נובלות ומגזינים. בעלי מנוי פריים יכולים גם להשאיל ספר אחד בחינם מדי חודש. ברוב המקרים, עם זאת, הוצאות הספרים התנגדו וסירבו לשתף פעולה עם כל מאמץ מצד אמזון שיכול לשנות את התעשייה.

 

לא ברור האם אמזון תצליח לשכנע את הוצאות הספרים לשתף פעולה עם שירות המנויים החדש שלה. לפני כחודש המגזין Publishers Lunch המתמחה בתעשיית ההוצאה לאור אמר כי אמזון נמצאת במגעים עם הוצאות הספרים להשקת שירות חדש. ברשימת הספרים שכן הוצגו עד כה, לא נמצאים ספרים השייכים לאחת מחמש ההוצאות לאור הגדולות.

 

רוב הוצאות הספרים גם מסרבות לשתף פעולה באופן מלא עם שירותים אחרים המציעים גישה למאגר ספרים תמורת מנוי חודשי, כגון Oyster או Scribd, הדורשים סכום דומה תמורת גישה ל-400-500 אלף ספרים ללא מגבלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x