$
חדשות טכנולוגיה

מומחה העדשות החכמות של גוגל עובר לאמזון

באבק פארוויז, מדען אמריקאי ממוצא איראני, הוביל את פרויקט משקפי גלאס במעבדות גוגל ומפתח עדשות מגע חכמות מזה יותר מעשור. הוא צפוי לחזק את אמזון בזירת המציאות הרבודה והמחשוב הלביש

ניצן סדן 12:5414.07.14
באבק פארוויז, מדען ומנהל בכיר במעבדות גוגל X שעומד מאחורי פרויקט המשקפיים החכמים גלאס, עובר לאמזון. כך, לפי הודעה שפרסם בחשבון שלו בגוגל+. פארוויז, אמריקאי ממוצא איראני, מומחה באופטיקה, מחשוב לביש ומציאות רבודה.

הפרויקט האחרון עליו עבד בגוגל היה עדשת מגע חכמה, שכוללת חיישנים למטרות רפואיות. עדשות חכמות הן תחום העיסוק המרכזי של פארוויז; בעוד שמשקפי גלאס פותחו במשך שלוש שנים ורק אז הוצגו למפתחים, עובד המדען על עדשות חכמות כבר עשרות שנים. העדשה האחרונה שפיתח נועדה למדוד את רמת הגלוקוז בגוף דרך דמעות, במטרה לסייע לחולי סוכרת.

 

עדשת מגע חכמה עדשת מגע חכמה

 

עדשה חכמה עדשה חכמה

המדען צפוי להצטרף לחטיבת החומרה של אמזון ולהרחיב את יכולות המציאות הרבודה של Firefly, תכונת סריקת המוצרים והשירותים של טלפון הפייר פון. פיירפליי מאפשרת למשתמש לכוון את מצלמת הסמארטפון אל מוצר ומיד לקבל קישור לעמוד המוכר אותו באמזון - מה שהופך את המכשיר למעין מסוף רכישה. יתכן שבעתיד תשלב אמזון כלים נוספים בפיירפליי - כמו למשל, הצגת פרסומות שרלוונטיות לאלמנטים שמופיעים בפריים.

 

ככל הנראה שדווקא ניסיונו בתחום המחשוב הלביש לא יבוא לידי ביטוי במהרה תחת אמזון, שכן החברה עדיין לא נכנסה לתחום. לא מן הנמנע שאמזון ממתינה להבשלת שוק השעונים החכמים והמשקפיים החכמים לפני שתציג מוצר משלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x