$
מכשירים ומדריכים

גוגל הופכת סמארטפונים למשקפי מציאות מדומה באמצעות קרטון

הכירו את פרויקט Cardboard, התשובה של גוגל למשקפי VR יקרים כשל אוקולוס, סוני ואחרות. הוא מתבסס על קרטון פשוט, אפליקציה ייעודית וסמארטפון אנדרואיד. גוגל אפילו תלמד אתכם כיצד להכין בעצמכם משקפי Cardboard

נמרוד צוק 13:2126.06.14

Cardboard, מיזם נסיוני חדש של גוגל לקידום ההתנסות במציאות מדומה, נחשף אתמול בכנס המפתחים Google I/O בסן פרנסיסקו ובמקביל עלה לרשת ולחנות האפליקציות של החברה. בלב המיזם מצויה ערכה שהופכת סמארטפונים למשקפי VR.

הערכה כוללת קרטון שמקפלים לצורת משקפיים ומכניסים אליו את הסמארטפון. האפליקציה מפצלת את המסך לשניים וכך משמש הטלפון כתחליף לחומרה היקרה שאחראית לתצוגה במוצרים כמו אוקולוס ריפט. הפלטפורמה כוללת גם סביבת פיתוח שאפשר להוריד בחינם.

 

ערכת גוגל Cardboard ערכת גוגל Cardboard

 

"טכנולוגיות מציאות מדומה עשו אמנם קפיצת דרך משמעותית בשנים האחרונות, אבל הפיתוח של יישומי VR דורש דורש חומרה מיוחדת ויקרה. כדי להפוך אותה נגישה לציבור רחב יותר, קבוצה של חובבי מציאות מדומה בגוגל ניסתה לחשוב על דרך להשתמש בסמארטפון כפלטפורמה. התוצאה היא Cardboard, מעטפת פשוטה שהופכת כל סמארטפון למשקפי VR, לצד ערכת פיתוח שהופכת את הפיתוח של יישומי מציאות מדומה לעסק קל כמו בניית אתר ווב או אפלקיציית מובייל", נכתב באתר הפרויקט. הוא התחיל כיוזמה של דייויד קוז ודמיאן הנרי, שני מפתחים ממרכז התרבות של גוגל בפריז, שפיתחו דגם ראשוני של המשקפיים במסגרת 20% מהזמן העבודה שעובדי החברה יכולים להשקיע במיזמים פרטיים.

 

גוגל Cardboard בשימוש גוגל Cardboard בשימוש

 

באי הכנס Google I/O קיבלו אמנם ערכה מוכנה להרכבת המשקפיים, אבל גוגל אינה מספקת אותה בשלב זה לציבור הרחב - בדף הפרויקט יש רק רשימת הוראות כיצד ליצור אותה ממרכיבים זולים שכוללים חתיכת קרטון בגודל מגש פיצה, עדשות, מגנטים, גומיה ותגית NFC. מה שעוד ניתן למצוא באתר הן שלוש הדגמות לדברים שניתן לעשות באמצעות הפלטפורמה - משחק פשוט לאיסוף מטבעות תחת מגבלת זמן, ויזואליזציה תלת ממדית שמלווה קטע מוזיקלי וגרסה דיגיטלית למשקפי הפלסטיק משנות ה-70 שאפשרו צפיה בצילומי תלת מימד.

 

ההוראות של גוגל להרכבת המשקפיים ההוראות של גוגל להרכבת המשקפיים

 

כדי להריץ את האפליקציה נדרש מכשיר התומך באנדרואיד 4.2 ומעלה ובטכנולוגיית התקשורת NFC. הדגמים שנבדקו ונמצאו כתומכים בה באופן מלא הם הנקסוס 4 ו-5, המוטורולה מוטו X, הגלקסי S4 ו-S5 של סמסונג והגלקסי נקסוס. תאימות חלקית אפשר למצוא ב-HTC One, במוטו G ובגלקסי S3, אבל לטענת גוגל מרבית מכשירי האנדרואיד המודרניים אמורים להפעיל אותה ללא בעיה.

 

גוגל נכנסת לתחום הכושר והבריאות

 

במסגרת אירוע הפיתוח I/O בו נחשף Cardboard, חשפה גוגל מוצרים ושירותים רבים נוספים. אחד הבולטים בהם הוא Fit, פלטפורמה פתוחה לפיתוח יישומי כושר ובריאות. הפלטפורמה תאפשר למפתחי אפליקצית בקטגוריות אלו לשאוב מידע מאפליקציות אחרות ולחבר בקלות בין מוצרי חומרה שונים כדי לתת למשתמש תמונה מלאה ככל האפשר על מצבו הגופני. באמצעות יצירת מאגר או זרם נתונים מרכזי שבגוגל מכנים "Fitness Stream", האפליקציות אמורות לספק המלצות מדויקות יותר המתחשבות בהקשר רחב של מידע. הפלטפורמה כוללת גם התייחסות נרחבת לסוגיית הפרטיות, עם מנגנון הרשאות מפורט שמאפשר לבחור אילו אפליקציות ומוצרי חומרה יקבלו גישה למידע של המשתמש, ואפשרות נוחה למחוק אותו.

 

אחת התומכות הראשונות בפלטפורמה היא נייקי, שפועלת כבר מספר שנים בתחום המחשוב הלביש ומציעה צמידים, אפליקציות ומוצרים אחרים שמאפשרים לספורטאים לעקוב אחר הביצועים והנתונים הגופניים שלהם. החברה הכריזה כי תחבר את טכנולוגיית NikeFuel שפיתחה לזו של גוגל. חברות נוספות שהצטרפו ליוזמה הן HTC, LG, מוטורולה, יצרנית אפליקציות הספורט RunKeeper, יצרנית שעוני הספורט Polar ואחרות. גרסה ראשונה של ערכת הפיתוח צפויה לצאת בשבועות הקרובים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x