$
אפליקציות

בלעדי לכלכליסט

מהבית היהודי ל-Uber: משה קלוגהפט יעמוד בראש הקמפיין של האפליקציה

כפי שנודע ל"כלכליסט", קלוגהפט, שניהל את קמפיין המפלגה בבחירות האחרונות, יופקד על קמפיין החדירה של אפליקציית ההסעות האמריקאית לשוק הישראלי

אסף גלעד 18:5023.06.14

משה קלוגהפט, מנהל הקמפיין לשעבר של מפלגת הבית היהודי ושל העומד בראשה, שר הכלכלה נפתלי בנט, מונה על ידי אפליקציית ההסעות האמריקאית Uber ליועץ האסטרטגי של החברה במסגרת קמפיין החדירה שלה לשוק הישראלי. כך נודע היום (ב') ל"כלכליסט". קלוגהפט מונה לתפקיד יחד עם חברת יחסי הציבור שלו EDK. משרד פרו אסטרטגיה, בבעלותם של גיא אופק ואורי רמתי, יוצא גלעד לובינג, קיבל את תיק יחסי הציבור של UBER בישראל.

במקביל, מינתה Uber את משרד הלוביסטים גלעד כדי לקדם רפורמות בתחום התעבורה והביטוח שיקלו על חדירתה לשוק הישראלי. גלעד, בבעלותו של אמיר גלעד, היא אחת מחברות השתדלנות הגדולות בכנסת, עם לקוחות כגון החברה לישראל, כיל, שמן, ועד עובדי חברת החשמל, ושלמה סיקסט בתחום התחבורה.

 

משה קלוגהפט משה קלוגהפט

 

ב-Uber צופים מאבק מתמשך מול נהגי המוניות בחזית אחת ובחזית שנייה מול הרגולציה בתחום התעבורה והביטוח. Uber היא אחת מאפליקציות הנסיעות הפופולריות בעולם, המתחרה בגט טקסי, גייסה 1.5 מיליארד דולר ופעילה בקרוב ל- 200 ערים. בניגוד לגט טקסי, המסתמכת על תיווך בין נוסעים לנהגי מוניות, באובר מסתמכים גם על תיווך נוסעים עם נהגים פרטיים המסיעים באמצעות רכבם הפרטי, שירות המכונה בארצות הברית UberX.

 

כך, מלבד תקנות חדשות בתחום התעבורה שיאפשרו הסדרה של נסיעות פרטיות בתשלום. כבר כיום מאפשרים באוצר לחברות הביטוח להציע חבילות ביטוח מורחב המכסה הסעת נוסעים בתשלום. במקביל, אובר עורכת בכל העולם לנהגיה מיונים הכוללים מבחן נהיגה והכשרה. המבחנים בישראל צפויים להיות דומים גם בארץ: על נהגים שירצו לעבוד ב-Uber, יצטרכו להציג מכונית בבעלותם עם ביטוח מורחב להסעות בתשלום, רישיון בתוקף ובדיקת רקע פלילי ורפואי. ההרשמה אינה כוללת תשלום, אולם Uber מקבלת כ-20-10% עמלה מכל נסיעה, בתלות בסוג הרכב והנסיעה. נוסף על כך, נודע לכלכליסט, אובר תפעיל גם את שירות המוניות שלה שיתחרה ישירות בגט טקסי.

 

בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" כי אפליקציית הנסיעות Uber שכרה משרדים במתחם הסטארט-אפים SOSA בדרום תל אביב ומינתה את נמרוד ברנע למנהל הפעילות שלה בישראל ואת בר ירמק למנהלת קהילת הנהגים. בישראל הוצבה גם אחת מנשות התפעול הבכירות של החברה, סוואתי פריביטי, שהיתה מנהלת תפעול בכירה בקהילת אובר בסן פרנסיסקו ולאחר מכן הקימה את שלוחות של אובר במספר ערים בהודו.

 

קלוגהפט סירב להתייחס לדברים. מגלעד לובינג נמסר: "אנחנו לא נוהגים להתייחס לנושאים הנוגעים ללקוחותינו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x