$
אפליקציות

בדיקת כלכליסט

אנגרי בירדס Epic: הציפורים יוצאות לקרב, החזירים משיבים אש

לרוביו נמאס מהרוגטקות: הכותר החדש בסדרת המשחקים הפופולרית הוא משחק פנטזיה מבוסס תורות שלוקח את הציפורים והחזירים לאי קסום דמוי ווסטרוז. הפעם, החזירים גם תוקפים בחזרה, בסגנון שמזכיר את Heros ואת פוקימון

ניצן סדן 17:4916.06.14
רוביו עשתה הרבה מאוד כסף מאנגרי בירדס בתצורתו המקורית' משחק קליעה דו ממדי. לאחר מכן, ניסתה את מזלה גם במשחקי תלת ממד עם אנגרי בירדס Go, משחק המרוצים החביב. עתה פונה החברה לז'אנר חדש ולתצורת משחק חדשה: עולם פנטזיה ובו קרבות מבוססי תורות. זוכרים את Heros Of Might and Magic? זה הסגנון.
משחק זה, כמו רבים מקודמיו, נפתח בצורה המסורתית לסדרה: מלך החזירים הפך למכשף מרושע וגנב את הביצים הקדושות של הציפורים, כשהוא מלווה בסגניו וחייליהם. עליכם להוביל את הציפור האדומה ברחבי אי רחב ידיים (שנראה כמו ווסטרוז, הארץ הדמיונית מ"משחקי הכס"), בחיפושים אחר בעלי ברית, קרבות ומשאבים.  

 

 

המשחקיות קיבלה תפנית חדה מאוד: הציפורים שלכם מנווטות ברחבי האי ונודדות בין שלב לשלב, בו יתקפו את החזירים ואלה - לשם שינוי - יתקפו בחזרה. הפעם הציפורים לא משוגרות על מבנים שמאכלסים את אויביהן, אלא פשוט מסתערות עליהם בחרבות, סכינים, לחשי קסם וקשתות; משחק פנטזיה למהדרין. יהיה עליכם לסייע לציפורים במצוקה (כדי שיצטרפו אליכם), לכבוש מערות, מבוכים וטירות (עליהן תציבו שומרים) וכמובן - לחסל הרבה מאוד חזירים.

 

ווסטרוז? לא, זה רק דומה ווסטרוז? לא, זה רק דומה

 

אנגרי פיקאצ'ו

 

תצטרכו לבחור איזה חזיר לתקוף קודם - את זה שקרוב אליכם, את זה שחמוש בנשק הכי מאיים, את זה שמצויד במיגון הכי כבד וכו'. אם תלחצו על החזיר לחיצה ארוכה, תקבלו פרטים על היכולות שלו, ההתקפות הסודיות שלו ועוד. מהבחינה הזו, דומה אנגרי בירדס Epic לפוקימון.

 

פשוט גוררים את האצבע מהציפור למטרה פשוט גוררים את האצבע מהציפור למטרה

 

לצד ההתקפות השונות, לכל ציפור שתגייסו בדרך יש כוחות הגנה משלה. למשל, לאדומה מגן אנרגיה, הצהובה משחררת שדה חשמלי שפוגע במי שתוקף אותה ועוד. כל ציפור יכולה להפעיל את הכוחות ההגנתיים שלה על ציפורים אחרות, אבל את ההתקפה - לבצע רק בעצמה.

 

ההתקפה משתנה מציפור לציפור. האדומה, למשל, אוהבת חרבות ההתקפה משתנה מציפור לציפור. האדומה, למשל, אוהבת חרבות

 

בנוסף, כל פגיעה תטען עבור הציפור שלכם מד עוצמה בדמות פלפל חריף, שכשיגיע לשיאו יאפשר לכם לבצע מתקפות מחץ חזקות במיוחד.

 

כל שלב מסתיים בסיבוב של מעיין גלגל מזל, עליו משאבים שונים - צדפים, בננות, מזון ציפורים, תיבות אוצר, עץ, מתכת ועוד. את הרכיבים הללו תוכלו לקחת אל הנפחייה שלכם, בה תחשלו בעזרתם כלי נשק חדשים ושריון משופר. בהמשך, תקבלו גם קלחת בה תוכלו לערבב מרכיבים כדי ליצור שיקויי קסם שיגבירו את קצב צבירת הניסיון של הציפורים (מה שיעלה את כוחן), ירפאו אותן כשייפגעו בקרב או יזמנו את העיט הגדול - הסופרמן של עולם אנגרי בירדס, שבכוחו להשמיד כל חזיר בשלב.

 

לכל אויב יש כוחות משלו ונקודות תורפה שונות לכל אויב יש כוחות משלו ונקודות תורפה שונות

 

רוביו שומרת על רמה גבוהה של גרפיקה וצליל (למרות שנעימת הרקע קצת מעצבנת אחרי זמן מה). עוד דבר שרוביו שומרת עליו זה האפשרות להרוויח עליכם כסף: במהלך המשחק, תציע לכם החברה לקנות מטבעות וירטואליים לשדרוג כלי הנשק, שיקויים וציוד. למי שנוהג לתת לילדיו לשחק במכשירו, אזכיר שחשוב להסביר להם שמדובר ברכישות בכסף אמיתי - וכך לא תצטרכו להתמודד עם הוצאות מיותרות שמקורן במשחק חינמי.

 

אם ברשותכם הרכיבים הנכונים, תוכלו לייצר כלי נשק חדשים אם ברשותכם הרכיבים הנכונים, תוכלו לייצר כלי נשק חדשים

 

נקודת חולשה מוזרה במשחק, שלא אפיינה אף אחד מכותרי אנגרי בירדס הקודמים, הם זמני הטעינה. המשחק הופעל על סמארטפון גלקסי S5, ללא ספק אחד החזקים ביותר בשוק, ועדיין סבל מזמני טעינה איטיים יחסית. בנוסף, יש מסך טעינה בין כל מסך למסך, מה שמפריע לרצף המשחק. בשביל ההפעלה הראשונית, פנו לכם כמה דקות של טעינת קבצי אודיו שתתבצע על רקע תמונת ציפורים דרמטית - גם אם מהירות החיבור שלכם גבוהה במיוחד.

 

הגרפיקה נאה ואנימציות המעבר חביבות הגרפיקה נאה ואנימציות המעבר חביבות

 

סיכום: מורידים הילוך

 

בסך הכל, אנגרי בירדס Epic הוא לא משחק רע, אבל הקצב שלו הרבה יותר איטי משל אנגרי בירדס Go או אפילו הכותרים הסטנדרטיים יותר כאנגרי בירדס Star Wars. אני לא בטוח שילדים קטנים יאהבו את כל עניין איסוף המשאבים וההתעסקות הממושכת הנדרשת להשגת חרב טובה יותר או כובע קסמים. אנגרי בירדס Epic זמין להורדה בחינם בחנות האפליקציות של גוגל, אפל ומיקרוסופט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x