אינטרנט

פייסבוק חדלה לצנזר תמונות הנקה

הנהלת הרשת החברתית נכנעה לקמפיין הציבורי #FreeTheNipple - ומעתה תאפשר לגולשים לפרסם תמונות של אמהות מניקות את ילדיהן ולא תגדיר אותן כתמונות עירום לא ראויות

עומר כביר 12:0115.06.14
ניצחון ההיגיון: פייסבוק נכנעה ללחצי הקמפיין הציבורי וביטלה את האיסור המוחלט לפרסם תמונות הנקה ברשת החברתית - כך דיווח ההאפינגטון פוסט.
ההחלטה לשנות את מדיניותיה הדרקונית בנושא התקבלה בעקבות קמפיין מתוקשר, #FreeTheNipple, שמשך תשומת לב נרחבת לאיסור השמרני של פייסבוק להציג תמונות של הנקה, פעילות טבעית שנעשית עוד משחר האנושות. לפי הדיווח של ההאפינגטון פוסט, נכון לעכשיו פייסבוק לא מסירה תמונות של נשים מניקות בהן ניתן לראות פטמות, בטענה שאלו מפירות את הנחיות הרשת החברתית.

 

הקמפיין הכניע את הנהלת פייסבוק הקמפיין הכניע את הנהלת פייסבוק צילום: shutterstock

 

"כששמעתי שהוסר איסור הפטמה בתמונות הנקה, שיתפית תמונה שלי ושל בני שלא שיתפתי בעבר", אמרה פעילת חופש ההנקה פאלה סקור להאפינגטון פוסט. “לא שיתפתי אותה קודם כי לא רציתי להיחסם בגלל פטמה חשופה. אני לא חושבת שאני קיצונית. אני לא נודיסטית בחיים האמיתיים שלי, לא מסתובבת בעירום כל היום, רק בבית. כולנו בעלי חיים, נכון? אני לא יודעת למה אנחנו טורחים להסתיר ולבייש נשים אבל מתירים לפרסומות להשתמש בגופן של נשים כדי להרוויח כסף".

 

מפייסבוק נמסר בתגובה לאתר אנגאדג'ט: “הנקה היא טבעית ויפה ואנחנו יודעים שזה חשוב לאמהות לשתף את החוויות שלהן בפייסבוק. קשה לקבל את ההחלטה הנכונה לגבי כל תמונה שמדווחת לנו, במיוחד כשיש מיליארדי תמונות שמשותפות בפייסבוק מדי יום. עם זאת, שינינו את האופן שבו אנו בוחנים דיווחים על עירום, כדי לסייע לנו לבחון טוב יותר את ההקשר של התמונה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x