$
אפליקציות

גוגל רוצה לדעת היכן אתם נמצאים - ולהציע לכם תוכן ופרסומות

החברה מפתחת שירות בשם Google Nearby, שישתמש במיקרופון ובשירותי המיקום של מכשירי אנדרואיד כדי לאפשר למשתמשים לתקשר עם חבריהם שנמצאים בקרבת מקום. בנוסף, יקבלו התראות על מבצעים ומכירות מחנויות

נמרוד צוק 13:4908.06.14
בעקבות פייסבוק, גם גוגל רוצה לעזור לכם לדעת איפה החברים שלכם נמצאים בכל רגע נתון: על פי פרסום בבלוג Android Police, החברה עומדת להשיק תכונה בשם "Google Nearby", שתאפשר אינטראקציות בין משתמשי מובייל ובין עסקים שנמצאים בקרבתם.

היכולות שהשירות יציע עדיין לא ברורות, וגוגל טרם התייחסה רשמית לפרסום שכלל גם צילומי מסך של אב טיפוס ראשוני - אבל כפי הנראה הוא ישלב טכנולוגיות שהחברה השיגה עם רכישת החברות Bump ו-Slicklogin. השירות עשוי לאפשר קבלת התרעות על מבצעים והצעות שיווקיות מבתי עסק סמוכים, או זיהוי חברים ברשתות חברתיות שנמצאים בקרבת מקום ויצירת קשר איתם.

 

צילומי המסך שדלפו לרשת צילומי המסך שדלפו לרשת

 

על פי צילומי המסך נראה כי גוגל תספק את התשתית הטכנולוגית בלבד, כאשר היישומים השונים שלה יוצעו על ידי אפליקציות צד ג'. תחום אחר שיכול לצמוח סביב Nearby הוא זה של הבית החכם וחיבור בין מכשירי אנדרואיד שונים. ייתכן שמדובר במענה לטכנולוגיית Continuity שהציגה לאחרונה אפל כחלק מ-iOS 8, שמאפשרת קישוריות חכמה בין התקנים שונים מתוצרת החברה. דוגמה ליכולת כזו נתנה גוגל בעבר עם תכונת Easy Unlock במערכת ההפעלה כרום OS, שמאפשר לבצע כניסה למחשב פשוט על ידי התקרבות אליו עם מכשיר אנדרואיד אליו הוזנה קודם לכן סיסמת הגישה.

 

עוד פגיעה פוטנציאלית בפרטיות

 

התכונה עשויה למשוך אש מכיוון שוחרי הפרטיות ברשת, משום ששימוש בה יהיה כרוך בהפעלה של המיקרופון, חיבורי הבלוטות' וה-WiFi, ללא בקשת אישור מהמשתמש (מלבד בעת ההפעלה הראשונית), לצד הבעייתיות המובנית בפרסום המיקום ושמירה של היסטוריית המיקומים של המשתמש. עם זאת, השירות יכלול כפי הנראה אפשרויות חזקות לשליטה בחשיפה למשתמשים אחרים, למשל יצירת רשימה של אנשים ספציפיים שיהיו מנועים מקבלת חיווי על מיקום המשתמש.

 

תכונה דומה שזכתה לאחרונה לביקורת היתה Nearby Friends של פייסבוק, שמאפשרת למשתמשים שמעוניינים בכך להציג חיווי לחברים שנמצאים בקרבת מקום. בעזרתה, ניתן לעקוב אחר מיקומם המדויק של אנשים על גבי מפה. המועד המתוכנן להשקת Google Nearby עדיין לא ידוע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x