$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: גוגל רוצה לוויינים משלה, מנהלת מגעים לרכישת Skybox

סכום הרכישה צפוי לעמוד על מיליארד דולר; סקייבוקס מתמחה בצילומי אוויר ברזולוציה גבוהה ומפעילה לווין בודד. החברה מתכננת לשגר 13 לוויינים נוספים החל מהשנה הבאה

עומר כביר 12:2025.05.14
גוגל מנהלת מגעים מתקדמים לרכישת מפעילת לווייני הצילום Skybox Imaging - כך מדווח אתר חדשות הטכנולוגיה TechCrunch. לפי הדיווח, שווי העסקה צפוי לעמוד על כמיליארד דולר.
סקייבוקס מנהלת לווייני צילום ומתמחה באספקת תמונות לוויין ברזולוציה גבוה. נכון להיום יש לחברה רק לוויין פעיל אחד, והיא מתעתדת לשגר את הלוויין השני שלה עד סוף יוני. בנוסף, בפברואר הזמינה החברה 13 לוויינים נוספים מיצרנית הלוויינים Space Systems/Loral, ואלו ישוגרו במהלך 2015 ו-2016. בסבב הגיוס האחרון של החברה, באפריל 2012, גייסה 70 מיליון דולר לפי שווי מוערך של בין 500 מיליון ל-700 מיליון דולר.

 

לוויין צילום. גוגל רוצה כאלה משל עצמה, לשירותי המיפוי שלה לוויין צילום. גוגל רוצה כאלה משל עצמה, לשירותי המיפוי שלה

 

על המגעים עם גוגל דווח לראשונה באפריל, ואולם כעת מדווח TechCrunch, על סמך שלושה מקורות עצמאיים, ששני הצדדים הגיעו לשלב מתקדם במו"מ ושהעסקה נמצאת לקראת סיכום. גוגל סירבה להגיב לדיווחים וסקייבקוס לא השיבה לפניות האתר.

 

השימוש העיקרי הצפוי של סקייבוקס יהיה, כנראה, בשירותי גוגל Maps וגוגל Earth. בשני השירותים עושה גוגל שימוש בתמונות לוויין ממגוון מקורות ובאיכות משתנה. רכישת ספקית תמונות לוויין תאפשר לגוגל לבצע האחדה של איכות התמונות בשירותים וגם להכווין את פעילויותיה בהתאם. "צי של לווייני צילום קטנים יספק לגוגל מקור תוכן אמין ועשיר לשימוש בשירותי הדמיה ויישומים דומים", אמר ל-TechCrunch סקו סונן, סמנכ"ל הטכנולוגיות של BlackBridge שמתחרה בסקייבוקס בתחום לווייני הצילום.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x