$
הייטק והון סיכון

מיקרוסופט ו-BD פותחות מאיץ לסטארט-אפים בתחום הבריאות

ענקית התוכנה וענקית התרופות יציעו לחברות ייעוץ והדרכה בשיווק, פיתוח וצליחת מכשולים קליניים ורגולטוריים. בתוך כך, נחתם הסכם שיתוף פעולה בין חברת Merck ובין משרד המדען הראשי, לאיתור סטארט-אפים בתחום הרפואה

מאיר אורבך 18:2721.05.14

מיקרוסופט וחברת התרופות BD מקימות מאיץ סטארט-אפים, שיתמקד בחברות בתחום הבריאות ומדעי החיים. המאיץ יפעל תחת המאיץ הקיים של מיקרוסופט ונצ'רס בהרצליה. 

 

מדובר בתוכנית של ארבעה חודשים שנועדה לסייע לסטארט-אפים בשלבי פעילות מוקדמים. מיקרוסופט ו-BD יספקו לחברות שייבחרו להיכנס למאיץ הדרכות שונות שנועדו לקדם את פיתוח מוצריהם. מיקרוסופט אינה מבקשת מהסטארט-אפים אחזקות בהם או תשלום כדי להצטרף לתוכנית.

 

מיקרוסופט ו-BD משקיעות בתחום הרפואה והבריאות מיקרוסופט ו-BD משקיעות בתחום הרפואה והבריאות צילום: חיים הורנשטיין

 

 BD תציע ליזמים השקעה אופציונלית שניתנת להמרה למניות, וכן הדרכות של מנהלים מנוסים שיסייעו לחברות להתאים את המוצר ללקוחות פוטנציאליים. סוגיה נוספת עליה מושם דגש בהדרכות היא נושא הרגולציה והדרישות הקליניות - מה שגורר במקרים רבים עיכובים בהשקת מוצרים ובכניסה לשווקים חדשים.

 

Merck משלבת זרועות עם המדען הראשי

 

בתוך כך, נודע היום שענקית התרופות האמריקאית Merck (הידועה בישראל כ-MSD) חתמה היום על הסכם שיתוף פעולה עם המדען הראשי והצטרפה למסלול השת"פ עם תאגידים רב לאומיים בלשכת המדען הראשי של משרד הכלכלה. במסגרת ההסכם, יסייע המדען הראשי ל-Merck באיתור חברות ישראליות שעשויות להתאים לפרויקטים טכנולוגיים משותפים עם החברה.

 

אם Merck תחליט כי יש לה עניין באחת מחברות מדעי החיים הישראליות שתאתר, יעניק המדען הראשי תמיכה כספית לצורכי מחקר ופיתוח בפרויקט המשותף שיבצעו ביניהן, כאשר Merck תעניק סכום זהה - בין אם בהשקעה כספית ובין אם בהשאלת ציוד פיתוח, כח אדם, ייעוץ טכנולוגי ורגולטורי, הכוונה שיווקית וכיו"ב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x