$
הייטק והון סיכון

PlaySight גייסה 3.5 מיליון דולר בהובלת אלוף הטניס נובאק ג'וקוביץ'

החברה פיתחה מערכת שמסוגלת לנתח אימוני ומשחקי טניס בעזרת מצלמות HD ולהמליץ לשחקנים כיצד להשתפר. בנוסף, היא מנטרת את פעילותם הגופנית, שריפת הקלוריות שלהם ועוד. בסבב השתתפה גם שחקנית הטניס בילי ג'ין קינג

אסף גלעד 19:1420.05.14

בין הצמידים, הנעלים והחיישנים שמתיימרים לשפר את איכות החיים והכושר הגופני, יש גם מערכות גדולות וכבדות, שמספקות לשחקנים את כל הידע שהם צריכים בשביל להשתפר. PlaySight, סטארט-אפ ישראלי שפיתח מערכת לאימון מתקדם בטניס, גייס 3.5 מיליון דולר בהובלת נובאק ג'וקוביץ', השחקן הקרואטי המדורג כיום שני בעולם.

להשקעה הצטרפו שמות גדולים נוספים בהם בילי ג'ין קינג, אלופת הטניס הוותיקה זוכת 39 פרסי הגראנד סלאם, שהתפרסמה בזכות מלחמתה לשוויון בין המינים בטניס; המשקיע והיזם הסדרתי מארק איין; ביל אקמן, מייסד פרשינג קפיטל, אחת מקרנות הגידור הגדולות בעולם; גורדון יולינג, שחקן טניס לשעבר ובעל מגרשי טניס בניו ג'רזי המצוידים כולם במערכת של הסטארט-אפ הישראלי.

 

 

פליסייט שואבת עקרונות מעולם חקר הביצועים, התחקור בצה"ל והכושר הגופני ומביאה אותם אל עולם הספורט. המערכת שלה מותקנת במגרש הטניס, מחוברת לחמש מצלמות HD, מצלמת את השחקנים במהלך המשחק ומפיקה עבורם דו"ח מפורט של כמעט כל נתון אפשרי שמסייע להם להשתפר במשחק הבא.

 

המערכת מדווחת על מהירות חבטות ההגשה, אחוזי ההצלחה, מהירות הכדור, שיעור הכדורים שנפלו מחוץ למגרש, וגם ניתוח מפורט של ריצות השחקנים בתוך המגרש כולל הקלוריות ששרפו במהלכן. המערכת מאפשרת גם לשמש כמערכת שיפוט שמבינה מתי יש צורך בחבטה חוזרת ומתי מדובר בנקודת זכייה, ובנוסף מאפשרת לשדר שידורים חיים ברשת.

 

נובאק ג'וקוביץ' נובאק ג'וקוביץ' צילום: אי פי אי

 

לא רק למקצוענים

 

חן שחר, מנכ"ל החברה, הסביר ל"כלכליסט" שהמוצר מיועד לענף הטניס, אך בעתיד תותאם המערכת לענפי ספורט נוספים. בנוסף, הוא מסביר, המערכת מיועדת לשחקנים חובבים ולא לליגות מקצועיות. אגודות טניס, מורים או מאמנים יוכלו לשפר את המשחק של תלמידיהם ולשדר טורנירים בשידור חי. "בניגוד לענפי ספורט אחרים, בטניס לא התחדשו דרכי האימון שנים רבות וזה ענף שנחשב לאחד האחרונים באימוץ טכנולוגיות חדשות", אמר שחר. 

 

מערכת מלאה שכזו עולה למגרש כ-10,000 דולר הכולל ציוד חומרה, התקנה ורשיון שימוש שנתי. כיום מותקנת המערכת של פלייסייט ב-35 מגרשים באקדמיה לטניס בשבדיה, באיגוד הטניס של רולאן גרוס בפריז (המערכת לא תעבוד בטורניר הקרוב), במגרשי האימון של סבן גרונוולד, המאמן של מריה שרפובה באמסטרדם, וכן במספר מגרשים בארה"ב, בהם המגרשים של המשקיע גורדון יולינג. החברה שנוסדה ב-2010 על ידי שחר, יבגני חזנוב (סמנכ"ל טכנולגיות) ויורם בנצור, מעסיקה 15 עובדים בכפר סבא. בקרוב תפתח החברה סניף בניו ג'רזי שינהל את כל פעילותה בארה"ב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x