$
המדריך

מדריך כלכליסט

התכונות החדשות של גוגל Maps: איך מנווטים אופליין?

החברה שדרגה את אפליקציית המפות הפופולרית: מעתה, ניתן לשמור מפות ולנווט גם ללא חיבור לרשת, למיין בתי עסק לפי המלצות גולשים ועוד. כך תוציאו את המקסימום מיכולות הניווט החדשות

עומר כביר 16:2107.05.14
גוגל משדרגת את Maps: ענקית הטכנולוגיה העלתה בסוף השבוע עדכון נרחב לאפליקציית המפות שלה ל-iOS ולאנדרואיד, שמוסיף לה מגוון תכונות מתקדמות ובראשן אפשרות לשמור בקלות מפות לשימוש לא מקוון.

העדכון כולל מגוון שיפורים, גדולים וקטנים, בחלקים שונים על האפליקציה. למשל, בערים מסוימות ניתן מעתה למיין מסעדות, פאבים ומלונות לפי שעות פתיחה, דירוג גולשים, מחיר ועוד.

בישראל, עם זאת, ניתן למיין רק לפי דירוג גולשים.

 

בעת חיפוש נסיעה בתחבורה ציבורית ניתן עתה, לצד האפשרויות הוותיקות לבחור זמן יציאה או הגעה, גם לבקש מהאפליקציה להציג את המועד המאוחר ביותר שבו ניתן לבצע את הנסיעה. גוגל גם שיפרה את הסנכרון בין מכשירים, ומעתה ניתן לצפות בכל מכשיר במקומות שנשמרו במכשיר אחר, אם נעשה שימוש באותו חשבון משתמש.

 

מעקב הנתיבים של גוגל Maps מעקב הנתיבים של גוגל Maps

 

כמה תכונות אחרות אינן זמינות בישראל, אך יכולות להיות שימושיות בעת נסיעה לחו"ל או שיהיו זמינות בעתיד. בעת ניווט ברכב, יכולה מעתה האפליקציה להציג לנהג באיזה נתיב בכביש עליו לנסוע כדי לא לפספס יציאה או פנייה, תכונה שזמינה רק בערים גדולות בארה"ב, בכבישים מהירים בקנדה ובכבישים לא-מהירים ביפן.

 

משתמשי אפליקציית הנסיעות Uber יכולים מעתה, בערים מסוימות, להשוות בין זמני נסיעה באמצעות השירות לנסיעה ברכב או בתחבורה ציבורית או להליכה, ולעבור בלחיצה אחת להזמנת נסיעה מ-Uber אם האפליקציה מותקנת במכשירם. אובר נערכת בימים אלו לכניסה לישראל ולכן יתכן שתכונה זו תהיה זמינה בקרוב גם כאן. במקביל, לא מן הנמנע שגוגל תאפשר גם לאפליקציות אחרות, דוגמת גט טקסי, להתממשק עם גוגל מפות בצורה דומה.

 

כך תשמרו מפות לניווט גם ללא חיבור לרשת

 

השדרוג החשוב ביותר הוא האפשרות לשמור מפות לשימוש לא מקוון. תכונה זו אמנם הייתה קיימת בעבר באנדרואיד בצורה שמישה פחות וב-iOS כתכונה חבויה, אבל עכשיו היא זכתה לשדרוג רציני שהופך אותה בפעם הראשונה לנוחה ויעילה בעבור מרבית המשתמשים. לפניכם מדריך קצר לתפעולה:

 

1. גשו לאזור אותו אתם רוצים לשמור. הכי פשוט לעשות את זה באמצעות שורת החיפוש

 

 

2. כעת לחצו על הסרגל שהופיע בתחתית המסך, ובחלון שנפתח בחרו באפשרות Save map to use offline.

 

 

3. הגדירו את האזור שאתם רוצים לשמור באמצעות ביצוע זום אין או זום אאוט והזזת המפה כך שרק האזור המבוקש יופיע על המסך, וליחצו Save.

 

 

4. על המסך תקפוץ תיבה עם אפשרות לבחור את שם המפה הלא-מקוונת. אפשר להישאר עם השם שמופיע כברירת מחדל או לשנות. ליחצו Save לאישור והאפליקציה תתחיל לשמור את המפה. ההליך יימשך מספר דקות ואורכו תלוי בגודל המפה הנשמרת.

 

 

5. לגישה למפה ליחצו על אייקון האדם בפינה הימנית עליונה.

 

 

6. אם אין חיבור לרשת, המפות הלא-מקוונות יופיעו בראש המסך. אם יש חיבור, יש לגלול עד למטה.

 

 

7. זהו, ניתן לנוע במפה ולצפות ברחובות השונים ובמיקום המשתמש בהם - אם הוא במקום ללא חיבור לרשת. שימו לב: האפליקציה שומרת את המפה בלבד ולא ניתן לבצע חיפושים, לקבל הוראות ניווט, לצפות בתמונות לווין או גוגל סטריט ויו וכו'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x