שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

"בכוונתנו לאשר את תוכנית ההשקעה באינטל תוך 4 חודשים"

כך אמר ל"כלכליסט" מנהל מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה. המיזם של אינטל, במסגרתו ישודרג מפעל החברה בקריית גת בעלות של 6 מיליארד דולר, צפוי ליצור אלפי משרות חדשות

מאיר אורבך 17:0604.05.14

אינטל הגישה היום למרכז ההשקעות את תוכניתה לשדרוג המפעל שלה בקרית גת. בשיחה עם "כלכליסט" סיפר נחום איצקוביץ', מנהל מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה, על כוונתו לאשר את בקשת אינטל בזמן הקרוב ביותר. "אנחנו צריכים לשבת על התוכנית שהם הגישו לנו ובכוונתנו לאשר אותה בתוך שלושה עד ארבעה חודשים".

"אנחנו חושבים שמדינת ישראל הפעם לא פספסה את ההשקעה של אינטל בישראל", אמר איצקוביץ', לאחר שבעבר הואשם משרד הכלכלה שבעקבות ההצעה שהמפעל יקום בבית שאן בחרה אינטל באירלנד. "אנחנו צופים שלצד 1,200 העובדים שיתווספו למפעל, יועסקו כ-4,000 עובדים נוספים באזור כתוצאה מהשדרוג שהולך המפעל לעבור".

 

בריאן קרזניץ', מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ', מנכ"ל אינטל

 

"אנחנו מתכוונים להדגיש באישור שלנו את נושא רכש הגומלין שאנחנו נבקש מהם לעשות בישראל וכן את העסקת העובדים הנוספים במפעל", הוסיף איצקוביץ'.

 

בשבוע שעבר הודיעה אינטל על כוונתה לשדרג את המפעל שלה בקרית גת בעלות של כ-6 מיליארד דולר. מפעל Fab28 של אינטל בקריית גת מייצר כיום שבבים בטכנולוגיה של 22 ננומטר, ולפי ההערכה מעוניינת אינטל להעבירו לייצור בטכנולוגיה המתקדמת של 10 ננומטר, הטכנולוגיה של הדור הבא של ענקית השבבים שטרם הושקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x