$
הייטק והון סיכון

איציק בן בסט יתמנה למנכ"ל PlayScape של האחים ברקת

בן בסט הוא מהבכירים בתעשיית הגיימינג העולמית וכיהן בעבר כסגן נשיא במעצמת המשחקים בליזארד. פלייסקייפ פיתחה את Ninja Chicken המוצלח, אך לא הצליחה להוון אותו כהלכה. במסגרת מהלך התייעלות, יפוטרו כרבע מעובדי החברה

אסף גלעד 14:3501.04.14

איציק בן בסט ימונה לתפקיד מנכ"ל הסטארט-אפ PlayScape (לשעבר מומיניס) של האחים ברקת, כך נודע ל"כלכליסט". בן-בסט, שותפו של שאול אולמרט במספר חברות בהן גיימגראונד ומדיה ארקייד, נחשב לאחד הישראלים הבכירים בתעשיית המשחקים העולמית.

בעברו כיהן כסגן נשיא בענקית המשחקים בליזארד, שמאחוריה עומדים מותגי המשחקים World of Warcraft, Diablo, Starcraft ו-Heroes. בשנים האחרונות כיהן כדריקטור ב-Wix, חברת האינטרנט הישראלית שיצאה להנפקה מוצלחת בנאסד"ק ונסחרת כיום לפי שווי שוק של 840 מיליון דולר.

 

איציק בן בסט איציק בן בסט

 

מינויו של בן בסט מגיע בעטיו של שינוי ארגוני נרחב שעובר על פלייסקייפ, חברה בבעלות האחים בבעלותם של ניר ואלי ברקת. החברה, שמעסיקה כ-40 עובדים, מפטרת בימים אלה 9 מהם כחלק משינוי ארגוני שיוכרז רשמית בהמשך החודש. החברה כבר ספגה מספר זעזועים בשנה האחרונה שכללו פיטורי שבעה עובדים באוגוסט האחרון, ואת עזיבתו של המנכ"ל איציק פריד.

 

החברה, שעומדת מאחורי המשחק המצליח Ninja Chicken, צמחה במספר המשתמשים שלה, אך לא השכילה לעלות באופן דומה בהכנסות. למרות עלייה בהכנסות מפרסומות, היא התקשתה לייצר הכנסות מרכישות של טובין וירטואלי בתוך המשחקים. כמו כן לא התמקדה בזמן בפלטפורמת ריבוי שחקנים, מה שהיה עשוי להגביר בתורו את זרם ההכנסות למשחק. פלסקייפ גייסה עד כה 15.4 מיליון דולר מ-BRM של האחים ברקת וכן מג'מיני, מיצוי, רמי ליפמן וברוך לבנון.

 

את מומיניס ייסדו האחים צבי ואייל רבינוביץ', צח הדר והיזם הסדרתי אביב רווח, כיום מנכ"ל Commerce Sciences.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x