$
חדשות טכנולוגיה

החברה של קים דוטקום בדרך לבורסה

מגה, חברת אירוח הקבצים החדשה שהוקמה אחרי סגירת מגהאפלוד, מתכוונת להשתלט על חברת קש ניו-זילנדית ובכך להגיע לבורסה המקומית. שווי החברה כאשר תהפוך להיות ציבורית מוערך ב-179 מיליון דולר

נמרוד צוק 16:5925.03.14
חברת שיתוף ואירוח הקבצים מגה שבבעלות יזם האינטרנט הצבעוני קים דוט קום מתכננת להכנס לבורסה של ניו זילנד ולהפוך לחברה ציבורית. זאת דרך השתלטות על חברת קש מקומית. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. שווי החברה לאחר המהלך צפוי לעמוד על 179.4 מיליון דולר.

 

בעלי TRS, חברת השקעות לא פעילה, הצהירו כי חתמו על הסכם עם דוט קום לפיו TRS תרכוש את מגה בעסקת חילופי מניות שתעביר לידי בעלי מגה כ-99 אחוז ממניות החברה, מהלך שיכלול הנפקה של 700 מיליון מניות חדשות. שוויה הנוכחי של נכסי חברת ההשקעות הוא פחות מ-2 מיליון דולר.

 

אתר מגה שהוקם על ידי קים דוטקום אתר מגה שהוקם על ידי קים דוטקום

 

מגה, לעומת זאת, הוקמה ב-2013 על ידי דוט קום וכמה משותפיו לשעבר באתר שיתוף הקבצים הפופולרי megaupload, שנסגר שנה קודם לכן לאחר שמפעיליו הואשמו בהפצה פיראטית של סרטים וסדרות, בהלבנת הון ובסחיטה. החברה החדשה מציעה שרות אחסון קבצים מוצפן ומהיר במיוחד, עם 50 גיגה-בייט של נפח אחסון בחינם וחבילות פרימיום שמציעות 2 או 4 טרהבייט של אחסון, במחיר שנע בין 200 ל-300 יורו בשנה.

 

מאז השקת האתר בינואר 2013, נרשמו אליו כ-7 מיליון משתמשים. לטענת מגה, קצב ההרשמה מהיר במיוחד ועומד על 20 אלף משתמשים חדשים ביום. באתר מאוחסנים כ-500 מיליון קבצים, ו-3 מיליון נוספים מדי יום.

 

דוט קום עצמו אינו נמנה על הבעלי המניות בחברה החדשה שתגיע לבורסה הניו-זילנדית, אבל אשתו מחזיקה כ-26% מהן. בספטמבר האחרון הוא פרש מתפקידו כדירקטור במגה ונשאר עם תפקיד רשמי של "אסטרטג ראשי" בלבד. ניתן להניח כי ההחלטה שלו שלא להחזיק במניות החברה נובעת מהקשיים המשפטיים שבהם הוא נמצא - בחודשים האחרונים הוא נאבק בנסיונות של הרשויות בניו זילנד להסגיר אותו לארה"ב, שם הוא צפוי לעמוד למשפט על חלקו בעבירות שמיוחסות ל-megaupload.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x