$
מכשירים

גלקסי במקום מקל: סמסונג הפכה סמארטפון למכשיר נחיה לעיוורים

הענקית הקוריאנית פיתחה כיסוי מיוחד ששולח אותות אולטרה-סאונד, בעזרתו יכולים לקויי ראיה לזהות מכשולים בדרכם. הכיסוי מאותת למשתמש על הכיוון והמרחק שלו מעצמים ומסוגל גם להקריא עיתונים ומגזינים

הראל עילם 12:4017.03.14
סמסונג השיקה כיסוי חכם שמסוגל להפוך טלפון למכשיר נחיה לעיוורים. הכיסוי שולח אות אולטרה-סאונד למרחק של 2 מ' - ואז מודיע למשתמש אם מולו נמצאים מכשולים, אנשים או חפצים.
ברגע זה, הכיסוי זמין רק למכשיר אחד מבית היצרנית הקוריאנית - גלקסי קור אדוונס, טלפון ביניים שכולל לא מעט אביזרים ושדרוגי תוכנה שהופכים אותו למכשיר ייעודי לעיוורים, כבדי ראיה ובעלי מגבלות אחרות. מחירו עומד על פחות מ-300 דולר. סמסונג הבטיחה להשיק בעתיד כיסוי שכזה שיתאים גם למכשירים נוספים.

 

 

על מנת להשתמש בכיסוי, המשתמש רק צריך לכוון את הטלפון אל כיוון הליכתו. הכיסוי שולח אות בתדר שהוא מעל לטווח השמיעה של האוזן האנושית, ואז בודק האם האות הוחזר מעצם שנמצא מולו. כאשר מזוהה מכשול שכזה, הכיסוי רועד בהתאם למרחק - מה שהופך את הטלפון לפתרון גמיש וקל יותר ממקל נחיה.

 

יותר נוח ממקל. הכיסוי האולטרה-סוני יותר נוח ממקל. הכיסוי האולטרה-סוני

 

הטלפון גם כולל תוכנה מתקדמת שמסוגלת לסרוק טקסט ולהקריא אותו ולא מעט כפתורים פיזיים המקלים על השימוש בו - כמו כפתור פיזי למצלמה ולהפעלת הרשמקול. החברה גם מוכרת מתקן שמאפשר לייצב את הטלפון אופקית ולהקריא ספרים, עיתונים ומגזינים. מתקן אחר מאפשר לעיוורים ליצור בקלות תגיות NFC שאותן אפשר להצמיד לחפצים, על מנת לזהות אותם בשלב מאוחר יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x