$
הייטק והון סיכון

כוכב ישראלי באינדיגוגו: אלבום מטאל שהוא משחק מחשב

שלושה מיזמים חדשים מגייסים כ-300 אלף דולר באתר מימון ההמונים. בולטים בהם: מדיום מוזיקלי חדש שמשלב את המאזין בהרפתקה גרפית וחיישן פוריות שיכול למנוע מנשים אי נוחות וטרחה

אסף גלעד 19:2011.03.14

שלושה פרויקטים ישראלים חדשים באתר גיוס ההמונים Indigogo, השני בגודלו בעולם, מגייסים בימים אלה כ-300 אלף דולר. החל מחיישן התראה על קבלת מכתב חדש בדואר, דרך חיישן לבדיקת פוריות האישה ועד למשחק מחשב בכיבובו של גיטריסט מלהקת Guns N' Roses.

ישראלים מעדיפים לפנות לאתר אינדיגוגו שפתוח למיזמי מימון-המונים מכל העולם, בניגוד לאתר המוביל בתחום, Kickstarter שעובד רק עם אזרחי ארה"ב או חברות הרשומות בארה"ב, קנדה או אוסטרליה.

 

The Birdcage: לנגן עם הגדולים

 

המוזיקאים הישראלים ארנולד נסיס, מיכאל גלפרין דורון פרנקנברג, מההרכבים המוזיקליים Capricia ו-Soltice Coil יוצאים בפרויקט שאפתני לגיוס של 190 אלף דולר עבור מדיום שלא קיים ושהומצא במיוחד לצורך הפרויקט: אלבום מוזיקלי שהוא גם משחק מחשב.

 

החבורה הישראלית הצליחה לרתום מספר מוזיקאים מנוסים מז'אנר המטאל לשיתוף פעולה עם המיזם ובראשם אחד הגיטריסטים של Guns N' Roses, רון 'באמבלפוט' ת'אל, הגיטריסט של Evanescence רוקי גריי, הקלידן דרק שריניאן שעבד עם אליס קופר, דרים תיאטר, וראד ג'ולי מההרכב Within Temptation.

 

  

המשחק, שייקרא The Birdcage הוא לא רק עוד משחק מחשב עם פסקול משובח, אלא אלבום מוזיקלי לכל דבר המשולב במשחק הרפתקאות. ארנולד נסיס, אחד היזמים בפרויקט טוען כי עתיד אלבומי המוזיקה להשתלב במשחקי מחשב ולהפוך אינטרקטיבים בכדי להציל את תעשיית המוזיקה מכליון.

 

המשחק, מסוג קווסט, מתרחש בתוך בית אימים נטוש ומגולל גרסה מודרנית וקריפית למדי של סיפור היפה והחיה. הקטעים המוזיקלים משולבים בעלילה ועל מנת להתקדם בה יש לבחור בקטעים מוזיקליים שונים בהתאם לעלילה ולפתור חידות ופאזלים.

 

Tempdrop: חיישן פוריות זעיר

 

Tempdrop, המיזם הרפואי של מיכאל ורדי, מגייס 100 אלף דולר ליצירת חיישן למדידת פוריות האישה. החיישן ניתן להצמדה לבית השחי, לטענת ורדי באופן נח ובלתי מורגש, ומנטר במהלך שנת הלילה שינויים בטמרפטורת הגוף. החיישן משדר את הנתונים באמצעות תקשורת בלוטות' פשוטה אל מכשיר הסלולר ומספק תמונת מצב באשר למידת הפוריות של האישה ביום מסוים.

 

 

מדידת הטמפרטורה במהלך השינה, פרוצדורה המכונה 'מעקב חום השחר' (Basal Body Temprature) מהווה את אחד מכלי האבחון החשובים בעת מעקב וטיפול אחר פוריות. לפי שיטה ותיקה זו האישה צריכה מדי יום, מתחילת המחזור, למדוד את חום גופה מיד אחרי שהתעוררה, עוד לפני שקמה מהמיטה מתוך ההנחה שאחרי הביוץ יעלה חום הגוף בכחצי מעלה. הדבר קורה משום שלאחר הביוץ, מופרשים הורמונים שתפקידם לתמוך בהשרשרת העובר ברחם. זוהי שיטה פשוטה וזולה, אך יעילותה מוגבלת מאחר שהעלייה בטמפרטורת הגוף מתרחשת בדרך כלל רק אחרי הביוץ, לעיתים אפילו כמה ימים אחר כך, ואילו בדיקת פוריות אפקטיבית למעשה לימים שלפני הביוץ.

 

ובכל זאת, החיישן של ורדי יכול לחסוך מנשים רבות את הצורך להתעורר כל יום באותה השעה בדיוק בכדי למדוד את חום גופן באמצעים מדויקים למחצה. מחיר החיישן יעלה במסגרת קמפיין הגיוס החל מ- 50 דולר.

  

Postybell: יש לך דואר

 

פרויקט Postybell של היזמים אורן ונוגה לסמן מגייס במסגרת האתר 30 אלף דולר לפיתוח וייצור חיישן שיתריע כל פעם שמגיע דואר חדש לתיבת הדואר. לא מדובר בתיבת הדואר האלקטרונית, כי אם התיבה הפיזית, זו שמגיעים אליה בשנים האחרונות בעיקר חשבונות ועלוני פרסומת, או במקרים משמחים יותר - הודעה על קבלת חבילה וצ'קים.

 

 

בניגוד לחיישנים הקיימים כיום לתיבות דואר המסתמכים על קירבה למשתמש ועל אותות כמו WiFi או בלוטות', החיישן של פרויקט Postybell יכול להיצמד לתיבת דואר המצויה בכל מקום: בצמוד לבית או בתא מרוחק. המערכת מסתמכת על הרשת הסלולרית ומייצרת התראות על קבלת מכתבים חדשים שמוכנסים לתיבה - ומופיעות באפליקציית סלולר.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x