$
חדשות טכנולוגיה

LG קופצת על עגלת ווינדוס פון של מיקרוסופט

היצרנית הקוריאנית מצטרפת ללנובו, סמסונג, HTC ואחרות, בעיקר במטרה להשיק מכשירים לשווקים מתפתחים. זאת, הודות לעדכון מערכת ההפעלה של מיקרוסופט ושינוי תנאי רישוי השימוש בה

רפאל קאהאן 14:0525.02.14

אל תמהרו להספיד את ווינדוס פון: מיקרוסופט הציגה אתמול (ב') מספר חידושים באסטרטגיית המובייל שלה. העדכון הקרוב של ווינדוס פון אמור לחזק את מעמדה של החברה בתחום המכשירים המוזלים. הוא צפויה להקל על היצרניות לבסס טלפונים מוזלים על מערכת ההפעלה. כך, לפי דיווח של CNET.

גם מספר היצרניות שמבססות טלפונים על ווינדוס פון צפוי להתרחב: מיקרוסופט חתמה על מספר שותפויות עם חברות כמו LG, לנובו ופוקסקון. בעוד שבמדינות מפותחות נתקלת ווינדוס פון בתחרות קשה, היא עושה חיל במספר שווקים מתפתחים (ובחלק קטן ממדינות אירופה) - זאת, בעיקר הודות למכשיר הלומיה 520 הזול והפשוט.

 

היעד של ווינדוס פון: כיבוש שוק המכשירים המוזלים היעד של ווינדוס פון: כיבוש שוק המכשירים המוזלים צילום: ניצן סדן

 

הצמיחה בחדירת מכשירי הווינדוס פון בשווקי אפריקה והמזה"ת עומדת על 758%, זאת לעומת אמריקה הלטינית עם 148% ואסיה עם 105%. ניק פרקר, מנהל מחלקת מכירות ה-OEM של מיקרוסופט הסביר שכ-56% מיצרניות הסמארטפונים כגון ZTE, Xolo, LG ולנובו כבר חתמו איתה על הסכמים. במיקרוסופט הלכו עוד צעד קדימה ומאפשרים ליצרנים להשתמש בעיצובים שיועדו לסדרות מכשירי אנדרואיד.

 

העדכון יכלול תמיכה במספר גדול יותר של שבבי קוואלקום, LTE ודור שלישי כאחד. המהלכים הללו נועדו להקל על ייצור של מכשירים מוזלים. למעשה, הדבר היחיד שמיקרוסופט לא עשתה זה לוותר על דמי הרישוי שהיא מקבלת עבור כל התקנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x