$
אינטרנט

Vine פורצת את מסך הסמארטפון, מגיעה למחשב שלכם

לאחר שבמשך שנה היתה זמינה רק בסלולרי, אפליקציית הסרטונים של טוויטר מתחילה לפעול גם מהדפדפן. כל תכונותיה יהיו זמינות, בצירוף כמה חדשות: פיצול התצוגה ובחירת תצורות הטמעת סרטונים באתרים

נמרוד צוק 15:2705.01.14
לראשונה מאז השקתה לפני שנה כאפליקציית אייפון, החלה רשת הסרטונים הקצרים Vine מבית טוויטר להציע גישה לפיד שלה גם דרך הדפדפן, עם ממשק משתמש רשמי.

 

בדומה לפיד הסרטונים בנייד, גם בגרסת הווב קטעי הוידאו יתנגנו אוטומטית כאשר עוצרים את הגלילה על אחד מהם. אפשר לעשות לסרטונים לייק או "Revine" (המקביל של השירות לריטוויט, שתציג את הסרטון לכל העוקבים שלכם), לכתוב תגובה, לקרוא את התגובות שנכתבו, לשתף בפייסבוק, בטוויטר או במייל ולראות כמה אנשים שיתפו את הסרטון. כל משתמש מקבל דף פרופיל משלו שניתן ליצור עבורו כתובת מותאמת אישית.

 

גרסת הווב של Vine גרסת הווב של Vine

 

תכונה ייחודית שמוצעת בגרסת הווב הוא "TV Mode" - מצב צפיה שמחלק את המסך לשניים, כאשר בצד שמאל מוצגים הסרטונים בפורמט שנפרש לכל גובה המסך, ובצד ימין יש כפתורים לדפדוף בין קטעי הוידאו. כלי שימושי נוסף שמוצע באתר הוא לוח בקרה ליצירת קוד הטמעה (embed). הוא מאפשר לבחור בין שלושה גדלים, פורמט רגיל או פורמט "גלויה" שכולל את שם המשתמש, זמן הפרסום וכפתור "שתף" מתחת לוידאו, וסאונד מופעל או מושתק בעת ההפעלה האוטומטית של הסרטון.

 

עד כה ניתן היה לגשת ל-Vine גם דרך הדפדפן באמצעות אתרי צד ג' כמו seenive.com או Vinebox, שהתחברו לפיד השירות והציעו תצוגה מבוססת ווב של הסרטונים.

 

ל-Vine נרשמו, נכון לאוגוסט 2013, כ-40 מיליון איש. משתמשי השירות משתפים בטוויטר חמישה סרטונים חדשים כל שניה. גרסת האנדרואיד של האפליקציה שוחררה ביוני האחרון, ובאוקטובר יצאה גם גרסה לווינדוס פון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x