$
חדשות טכנולוגיה

ניואנס עוברת למודל מבוסס מנויים ומדווחת על הפסדים

חברת הזיהוי הקולי שעומדת מאחורי הטכנולוגיה של סירי תעבור למודל עסקי מבוסס מנויים. החברה הודיעה כי הפסידה כ-32.3 מיליון דולר הרבעון

רפאל קאהאן 17:0926.11.13

חברת התוכנה לזיהוי קול ניואנס הודיעה אתמול (ב') כי הפסידה ברבעון הרביעי 32.3 מיליון דולר, זאת לעומת רווח של 117 מיליון דולר אשתקד, כך על פי דיווח של סוכנות רויטרס. הסיבה העיקרית לירידה החדה ברווחים היא שינוי המודל העסקי של החברה והמעבר למודל מבוסס מנויים.

עד כה התבססו הכנסותיה של החברה על תשלומי שימוש גלובליים עבור השימוש בטכנולוגיה שלה. הלקוחה המוכרת ביותר של ניואנס היא כמובן אפל, שמפעילה בעזרת הטכנולוגיה של החברה את שירות החיפוש הקולי שלה סירי. אולם אפל לא לבד, לניואנס יש עוד לקוחות בתחום הסלולר, המחשוב והרפואה בין השאר.

 

ניואנס מספקת את הטכנולוגיה מאחורי סירי ניואנס מספקת את הטכנולוגיה מאחורי סירי

 

המעבר למודל מבוסס מנויים אמור לספק לחברה זרם קבוע של הכנסות ובעיקר לספק לה מענה לבעיית הפיראטיות ממנה סובלים מוצריה. למרות זאת מניותיה של החברה ירדו ב-6% לאחר סגירת המסחר בניו יורק אתמול.

 

ניואנס בונים על הכנסות מותאמות של כ-2.03 עד 2.09 מיליארד דולר לשנה הקרובה, אולם קשה להעריך כיצד שינוי המודל העסקי ישפיע על לקוחותיה. בנוסף לא ברור אם מודל המנויים יושת על כלל לקוחות החברה, ארגונים וצרכנים יחידים כאחד, או שהתמחור יתבצע באופן שונה.

 

מנכ"ל החברה פול ריצ'י אמר בשיחה עם אנליסטים כי המודל החדש מכיל יתרונות רבים לטווח הארוך. הבעיה היחידה של החברה כיום היא בשוק הסלולר, שם היא לא הצליחה ניואנס לסגור עסקאות עקב עלויות הסכמי הרישוי שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x