חדשות טכנולוגיה

נחשף בכלכליסט

אפל מאשרת: נחתמה עסקה לרכישת פריימסנס הישראלית

כפי שנחשף ב"כלכליסט", הסטארט־אפ התל אביבי, שאחראי לטכנולוגיה של מיקרוסופט קינקט יסייע לחברת הענק בפיתוח טלוויזיית העתיד

אסף גלעד וגולן חזני 07:3125.11.13

אחרי מו"מ ארוך ומייגע שנמשך שנה וחצי והכחשות מרומזות מצד פריימסנס, חברת אפל אישרה הלילה כי תרכוש את פריימסנס הישראלית. דוברת החברה אישרה את העסקה אך סירבה למסור פרטים. כפי שפורסם אמש ב"כלכליסט", העסקה נחתמה ביום חמישי האחרון.

 

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי מרבית פרטי העסקה בין החברות נסגרו ואפל אכן רוכשת את פריימסנס תמורת 345 מיליון דולר, כולל סכום כסף מזומן של 20–25 מיליון דולר המצוי בקופת פריימסנס.

 

משטח מגע של פריימסנס משטח מגע של פריימסנס

 

המו"מ בין הצדדים ידע עליות ומורדות לכל אורך התקופה, ולאחרונה נתקל במכשול מהותי. בישורת האחרונה התעוררה מחלוקת משפטית בין מייסדי פריימסנס, וזו הובילה לעיכוב בחתימה, אך הסוגיה נפתרה בסופו של דבר.

 

פריימסנס התכוונה ככל הנראה לדווח על העסקה רק במועד השלמתה בדצמבר, והכחישה את סגירת העסקה באתר Business Insider בשבוע שעבר, כאשר הצהירה שאינה מעוניינת להגיב לשמועות ומתמקדת כרגע בבניית חברה משגשגת ובהפצת חיישני תנועת גוף האדם שהיא מפתחת במגוון שווקים.

 

פריימסנס גייסה 85 מיליון דולר מקרנות הון סיכון. הראשונות שבהן היו הקרנות הישראליות ג'מיני וג'נסיס וקרן קינן האמריקאית. לפי ההערכה, כל אחת מהן השקיעה כ־15–20 מיליון דולר וצפויה לזכות ב־70–80 מיליון דולר, החזר סביר על ההשקעה. מיעוט המשקיעות בחברה, ארבע משקיעות חיצוניות בלבד, וכן העובדה שפריימסנס היא חברה רווחית המחזיקה בקופת מזומנים של כ־20 מיליון דולר מאפשרים למשקיעות הראשונות - קינן, ג'נסיס וג'מיני - לגרוף רווח סביר. משקיעה נוספת היא קרן סילבר לייק סומרו, שהובילה השקעה של 50 מיליון דולר בחברה בגיוס שנעשה בשנת 2011.

 

החברה ממוקמת ברמת החייל ומעסיקה כיום כ־150 עובדים. פריימסנס נוסדה בידי יוצאי יחידה טכנולוגית בחיל המודיעין - אביעד מייזלס, אלכס שפונט, תמיר ברלינר ודימה רייס - ומנהל אותה ינון ברכה. החברה פיתחה את חיישן התנועה המתקדם קינקט, לקונסולת ה־XBOX של מיקרוסופט. עדיין לא ברור אם עובדי החברה ייהנו מהאקזיט באופן ישיר. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x