$
מכשירים ומדריכים

פיתוח של מוטורולה: קעקוע לצוואר שכולל מיקרופון

החברה, שכבר חשפה השנה טכנולוגיית קעקועים אלקטרוניים, רשמה פטנט על המערכת. הטכנולוגיה צפויה לאפשר שיחה חשאית ונוחה - ואף לשמש בתוך מכונת אמת שמנטרת פעילות חשמלית בעור

נמרוד צוק 12:1812.11.13

מחשוב לביש, הדור הבא: מוטורולה מוביליטי רשמה פטנט על טכנולוגיה להטמעת מיקרופונים בקעקועים זמניים - אותם ניתן יהיה למקם על הצוואר ולהפעיל כרכיב במערכת תקשורת.

הפטנט נרשם ביום ו' האחרון ונחשף אמש (ב') באתר Softpedia. הוא מיועד לאפשר לאנשים לשוחח בטלפון הנייד ללא צורך להחזיק אותו בגלוי או להשתמש בדיבורית, למשל במקרה של אנשי בטחון או סוכנים סמויים. בהמשך, אולי ישמש הפיתוח גם את הצרכן הפרטי, בשילוב עם התקני מחשוב לביש אחרים כגוגל גלאס.

 

הקעקוע האלקטרוני של מוטורולה הקעקוע האלקטרוני של מוטורולה


ההתקן מורכב ממיקרופון, משדר והתקן אספקת חשמל, שאמור להיטען אלחוטית ממקור כוח קרוב. כדי לחסוך באנרגיה, המערכת בנויה כך שתיכנס לפעולה רק כאשר היא מזהה שיחה נכנסת.

 

שימוש אחר לקעקוע יכול להיות כמעין מכונת אמת - על ידי הוספת חיישן שבודק את המוליכות החשמלית של העור, ניתן לגלות תגובה עצבית שמעידה על עצבנות שאופיינית לאמירת שקר ביודעין, לטענת החברה.

 

מאז נרכשה מוטורולה מוביליטי ע"י גוגל, התמקדה החברה בעיקר במו"פ ופחות בהשקת סמארטפונים. במאי האחרון חשפה בכנס D11 של הוול סטריט ג'ורנל קעקועים אלקטרוניים דומים ואף גלולה אורגנית שמסוגלת לשדר קוד של 18 ביט, במטרה להפוך את גוף האדם לישות דיגיטלית ייחודית - כזו שמחשבים ומערכות יוכלו לזהות באופן חד ערכי. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x