$
מכשירים ומדריכים

מדיו לפלסטיק: HP תיכנס לזירת ההדפסה התלת ממדית

חברת המחשבים היא הראשונה מענקיות הטכנולוגיה שהצהירה על פיתוח וייצור מדפסות שכאלה, תוך קיצור זמן ההדפסה וצמצום העלויות. כניסתה תוכל להרחיב משמעותית את תפוצת המדפסות

עומר כביר 11:4424.10.13
ענקית המחשוב HP תיכנס לשוק מדפסות התלת ממד באמצע 2014 - כך אמרה מנכ"לית החברה, מג וויטמן, בדברים שנשאה בפני Canalys Cahnnels Forum בבנגקוק. “הדפסת תלת ממד מרגשת אותנו", אמרה וויטמן לפי דיווח של אתר The Register. “זה תחום פעילות טבעי בעבור HP. אנחנו רוצות להוביל את התחום הזה. מעבדות HP בוחנות את זה".

בין השאר, אמרה וויטמן, בוחנת HP דרכים לפתור בעיות שימושיות שמאפיינות הדפסה בתלת ממד, כמו משך ההדפסה. “כדי להדפיס בקבוק צריך להמתין בין שמונה לעשר שעות. זה כמו לצפות בקרח נמס". תחום אחר אותו בוחנת החברה הוא הפחתת עלויות ההדפסה: “הדפסת תלת ממד עדיין נמצאת בחיתוליה. זו הזדמנות גדולה. יהיה לנו משהו עד אמצע השנה הבאה".

 

מדפסת תלת ממד בפעולה מדפסת תלת ממד בפעולה צילום: אוראל כהן

 

וויטמן לא פירטה אילו מוצרים בדיוק תשווק HP, אך ציינה שמדובר ב"טכנולוגיה חדשה". היא הוסיפה שהיא לא צופה שהדפסת תלת ממד תהפוך לעסק גדול בזמן הקרוב: “הדברים האלו מתקדמים, זוכים לקצת הצלחלה, מתקדמים עוד קצת ואז מתחוללת תפנית. התפנית נמצאת במרחק שלוש שנים".

 

הענקית הראשונה בזירה

 

הכניסה של HP לתחום מדפסות התלת ממד הינה כנראה הפעם הראשונה שבה אחת מענקיות הטכנולוגיה מנסה להשיג דריסת רגל משמעותית בתחום צעיר זה. מדפסות התלת ממד זוכות ליותר ויותר תשומת לב בשנים האחרונות והפופולריות שלהן בקרב משתמשים הולכת וגדלה, אבל הן עדיין רחוקות מלהיות מוצר מיינסטרים.

 

אחת הסיבות לכך היא שאין חברה גדולה ומוכרת, דוגמת HP, אשר מקיימת פעילות משמעותית בתחום. כניסה של HP, אם תהיה רצינית ומחייבת, יכולה לחולל מהפך מבחינת המקום שלו זוכות מדפסות תלת ממד בקרב ציבור הצרכנים, להביא לכניסת ענקיות טכנולוגיה נוספות ולקרב משמעותית את היום שבו הן יהיו מוצר שנמצא בכל בית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x