$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

יוצר Space Invaders: הייתי גרוע במשחק שבראתי

המשחק האיקוני, שחולל מהפיכה בגיימינג, החל בתור פרויקט שאף גורם לא רצה. תוך זמן קצר הוא הפך לכה פופולרי, שנער ששדד בנק דרש את שללו במטבעות כדי שיוכל לשחק במכונות Space Invaders

הראל עילם 16:3522.10.13
Space Invaders הוא אחד ממשחקי הארקייד הפופולריים והוותיקים ביותר, משחק שמוכר ברחבי העולם וששינה תעשייה שלמה - אבל יוצר המשחק, טומוהירו נישיקאדו, הודה כי הוא מעולם לא הצליח לעבור אפילו את השלב הראשון שלו.

בראיון מקיף שהעניק למגזין ה"ניו יורקר" שפורסם במהלך סוף השבוע האחרון, נישיקאדו - יוצר משחקים ותיק שמעולם לא פרץ לתודעה, למרות המשחק המצליח שלו - אמר כי הוא לא טוב במשחקים. לדבריו, הוא העלה את רמת הקושי במשחק עקב בקשותיהם של חבריו למשרד.

 

Space Invaders Space Invaders

 

על המשחק הוא עבד במשך שנה, מתוך כוונה להתחרות במשחקים החדשים שיצאו מארצות הברית, כגון פונג ו-Breakout. "הרגשתי שאני חייב לצאת עם משהו טוב יותר" אמר נישיקאדו. "הבנתי שהתלהבות מהמשחק נובעת מזה שאתה הורס מספר גדול של מטרות נעות וכל הזמן מתקדם קדימה. חשבתי שאפשר לקדם זאת על ידי עיצוב מעניין יותר, והוספת אלמנט של יריות".

 

המשחק יצא ב-1978 ובאופן ראשוני לא זכה להצלחה מסחרית מרשימה או ביקורות משבחות. נישיקאדו אמר כי הבכירים בחברת המשחקים Taito "לא התרשמו מהמשחק". בעלי חנויות ארקייד הגיבו בצורה שלילית למשחק, ומעט מאוד יחידות הוזמנו.

 

מפרויקט כושל לאייקון

 

אבל המשחק הפך עם הזמן ללהיט וסמל תרבות: הוא יועד גם למחשבים אישיים והיווה פריצת דרך משמעותית במוזיקה, משחקיות והשפעה חברתית. Space Invaders הפך לאחד מהמשחקים המכניסים ביותר בהיסטוריה ומכר מיליוני עותקים, עם מאות אלפי מכונות שנמכרו ברחבי העולם. זמן קצר אחרי יציאת המשחק, נער בן 12 שדד בנק בעזרת רובה ציד ודרש את מלוא הסכום במטבעות - על מנת שיוכל לשחק במכונה.

 

אבל לפי נישיקאדו, הוא הגיע לעיצוב הנוכחי של המשחק במקרה - במקור, השחקן יירט מטוסים, ולא ספינות חלל של חייזרים פולשים. אבל נשיא Taito פסל את הרעיון. אחרי הצלחת המשחק, החברה דרשה ממנו שלא לחשוף את זהותו כיוצר המשחק - ובמשך שנים היה לדמות אנונימית בתעשייה. בינתיים, הוא קודם לתפקיד מנהל - אבל אמר שהוא מתחרט על כך, ושהדבר הרחיק אותו מאהבתו האמיתית - יצירת משחקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x