אפליקציות

מיקרוסופט: נשיק בקרוב אופיס לאייפד

לאחר ההשקה של אופיס לאייפון, סטיב באלמר מנכ"ל מיקרוסופט הבטיח כי גרסת האייפד תהיה זמינה בקרוב; מיד אחרי שתושק עבור מכשירי ווינדוס 8

רפאל קאהאן 15:5309.10.13

סטיב באלמר מנכ"ל מיקרוסופט, הודיע אתמול (ג') במהלך כנס של חברת גרטנר שנערך בפלורידה כי החברה מתכננת להשיק את גרסת האייפד של חבילת אופיס. ההשקה תתבצע מיד לאחר שמיקרוסופט תשיק את אופיס בגרסת מסכי מגע עבור מכשירי ווינדוס 8, כך נמסר באתר The Verge.

על פי הדיווח באלמר מסר כי: "גרסת האייפד תצא מיד אחרי שנסיים את גרסת ממשק המשתמש מבוסס המגע הראשון". גרסה זו עושה את דרכה למכשירי מגע מבוססי ווינדוס 8 תחילה, כאשר גרסת האייפד תושק מיד לאחר מכן. לא דווח אם במיקרוסופט מתכננים גם גרסה למכשירים מבוססי אנדרואיד.

 

מיקרוסופט כבר השיקה גרסה של אופיס עבור מכשירי האייפון, אולם גרסה זו דורשת מנוי על שירות הענן של אופיס. לא ברור אם גם גרסת האייפד תכלול מהמשתמשים להיות מנוייים של אופיס 365, אולם הסבירות לכך גבוהה. עד כה שימוש באופיס באייפד הוגבל לגרסת הווב של השירות, אליו ניתן לגשת דרך הדפדפן.

 

עד כה משתמשי אייפד נאלצו להסתפק בגרסת הווב של אופיס 365 עד כה משתמשי אייפד נאלצו להסתפק בגרסת הווב של אופיס 365

 

האסטרטגיה החדשה של מיקרוסופט גורסת כי יש להעמיד את כל השירותים שלה לרשות המשתמש ללא קשר לפלטפורמה בה הוא משתמש. על פי דיווחים שונים, קי לו, סמנכ"ל החברה לשירותים ואפליקציות הצהיר במסגרת מפגש אנליסטים כי: "החברה רוצה להביא את גרסת המגע של אופיס קודם כל לווינדוס ולאחר מכן לכל מכשיר, כך שצרכי לקוחותינו ייענו בדרכים שונות". 

 

זו גישה חדשה לחברה שעד כה נמנעה מלהשיק גרסאות של מוצרי אופיס לפלטפורמות מתחרות, בעיקר בעולם המובייל. גם גרסת האופיס עבור מחשבי המק הוצגה שנים רבות לאחר גרסת ה-PC, ועד היום לא הושקה גרסה למחשבי לינוקס או יוניקס למשל.

 

אולם הפופולאריות המפתיעה של האייפד בקרב משתמשים ארגוניים ובתחום החינוך, וכן אופנת ה-BYOD, הביאו כנראה את מיקרוסופט להכרה כי הזמנים השתנו וכי עליה להשתנות בהתאם לדרישות לקוחותיה אם ברצונה לשרוד את מהפכת המובייל.   

בטל שלח
    לכל התגובות
    x