• תפריט
ועידת המובייל 2014
ועידת המובייל 2014 גג כתבה תחרות ה סטארט-אפ מובייל 2014 לדף כתבה

HopOn: לשלם באוטובוס עם הסמארטפון

במקום לשלם לנהג או להשתמש בכרטיס הרב־קו, HopOn מאפשרת להניף את מכשיר הסלולר אל מול מכשיר ייחודי שהותקן מבעוד מועד ופועל על סמך גלי קול וללא צורך בטלפון ושכולל שבב NFC

אסף גלעד 22:1307.10.13

מוצר: אפליקציית תשלומים סלולרית לתחבורה הציבורית

עובדים: 10

משרדים: תל אביב

מייסדים ומנכ"לים משותפים: עופר סיני ודוד מזומן

גיוס הון: מאות אלפי שקלים מקבוצת DSS

 


 

בעידן שבו אפליקציות הניווט בדרכים לרכבים הפכו לדבר מובן מאליו, השלב המתבקש הבא הוא ניווט בתחבורה הציבורית. לא רק מפני שזו טריטוריה מורכבת יותר, אלא גם מפני שהיא נושאת בחובה פוטנציאל כלכלי בדמות יישומי כרטוס.

 

גוגל ומוביט הישראלית כבר השתלטו על עולם מיפוי התחבורה הציבורית, ובאמצעותן ניתן כיום לנווט בקלות מנקודה לנקודה באמצעות אוטובוסים ורכבות, לדעת באילו קווים לנסוע ומתי לעלות עליהם ולרדת מהם. מוביט הישראלית כבר החלה לטפל בנושא בזירה הבינלאומית, אך בישראל הרימה את הכפפה ראשונה HopOn הישראלית, אפליקציית תשלומים סלולרית שמאפשרת עלייה לאוטובוס וכרטוס ישירות מהסלולר.

 

דוד מזומן (מימין) ועופר סיני. מייסדים ומנכ"לים משותפים של HopOn דוד מזומן (מימין) ועופר סיני. מייסדים ומנכ"לים משותפים של HopOn צילום: עמית שעל

 

במקום לשלם לנהג או להשתמש בכרטיס הרב־קו, HopOn מאפשרת להניף את מכשיר הסלולר אל מול מכשיר ייחודי שהותקן מבעוד מועד ופועל על סמך גלי קול וללא צורך בטלפון ושכולל שבב NFC. מכשיר הסלולר מזהה את פרטי הנסיעה ויודע לחייב את הנוסע בהתאם.

 

בימים אלה החלה החברה בגיוס משתמשים דרך אתר האינטרנט שלה, לפיילוט שמבוצע בכמה קווים של חברת דן בתל אביב. במקביל סיכמה החברה על שיתוף פעולה עם אפליקציית התחבורה הציבורית המובילה NetBus, שבמסגרתו משתמשי NetBus יוכלו לתכנן נסיעה ולשלם עליה ממקום אחד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x