$
מכשירים

דיווח: מפרט טלפון הנקסוס הבא דלף לרשת

אתר אנדרואיד פוליס פרסם מה שנראה כמפרט של מכשיר הדגל הבא של גוגל - הנקסוס 5. בתפריט: מסך 4.95 אינץ', מעבד אימתני וטעינה אלחוטית

רפאל קאהאן 15:1907.10.13

אתר Android Police פרסם אתמול (א') את מה שלטענתם יהיה המפרט של מכשיר הדגל הבא של מערכת ההפעלה מבית גוגל. לדברי אנשי האתר, המפרט הועתק מטיוטה של חוברת הדרכה לטכנאי שירות של חברת LG - שייצרה את מכשיר הנקסוס הקודם עבור גוגל וצפויה לייצר גם את הבא. באתר הופיעו צילומי מסך של המדריך כביכול, אבל הם הוסרו לבקשת LG.

 

הנקסוס 5 יתבסס על מסך בגודל 4.95 אינץ' ברזולוציית Full HD ויגובה במעבד סנאפדרגון 800 במהירות 2.3 גיגה הרץ כל אחת - אותו המעבד הנמצא בלב ה-G2 החדש של LG, המעבד המהיר ביותר בשוק הטלפונים החכמים בימים אלו. הוא יהיה זמין עם 32 או 16 גיגה-בייט שטח אחסון פנימי ושני גיגה-בייט זיכרון RAM.

 

על מנת לסבר את האוזן, המעבד של מכשיר הדגל הנוכחי של LG, ה-G2 עליו מתבסס הנקסוס 5 הוא סנאפדרגון 800 במהירות 2.26 גיגה-הרץ.

 

האם מפרט הנקסוס 5 דלף? האם מפרט הנקסוס 5 דלף?

 

הנקסוס החדש צפוי לכלול גם טכנולוגיית טעינה אלחוטית, כמו במכשירי הלומיה של מיקרוסופט. למרות זאת, מפרט הנקסוס החדש מאכזב בנקודות מסוימות עם סוללה של 2,300 מיליאמפר-שעה ומצלמה אחורית באיכות 8 מגה פיקסל בלבד. מעבר לכך במפרט מתואר שהוא יצוייד בבלוטות' 3.0, אולם ככל הנראה מדובר בטעות והוא יגיע עם הגרסה הרביעית של פרוטוקול התקשורת כמו קודמו.

 

על פי המפרט, נראה כי הנקסוס מוביל על פני ה-G2 רק בטעינה האלחוטית. שאר המפרט מזכיר מאוד את את מפרט הנקסוס 4, כמו ברזולוציה של המצלמות האחורית והקדמית וכן בקיבולת המאכזבת של הסוללה (בעיקר ביחס לסוללה של ה-G2).

 

הסיבה העיקרית למפרט הפחות מרשים היא כנראה התמחור האגרסיבי של מכשירי הנקסוס בידי גוגל. אם מכשיר ה-G2 נמכר בסביבות ה-600 עד 700 דולר, הרי שמכשירי הנקסוס יכולים לרדת ל-300 דולר ליחידה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x