$
חדשות טכנולוגיה

ענקית המשחקים Valve חשפה את Steam OS - מערכת הפעלה לגיימרים

מערכת ההפעלה החדשה מיועדת לטלוויזיות חכמות וככל הנראה לסדרת קונסולות שצפויה להיחשף בימים הקרובים. מטרתה: להביא את עולם משחקי ה-PC אל הטלוויזיה הביתית ולשחוק את כוחה של מיקרוסופט

הראל עילם 17:5524.09.13

ענקית המשחקים Valve, הידועה בזכות סדרות המשחקים Half Life, Portal וחנות המשחקים העצמאית Steam, הכריזה אמש (ב') על Steam OS - מערכת הפעלה פתוחה וחדשה פרי פיתוחה. היא מבוססת על לינוקס ותפנה בעיקר לגיימרים.

 Valve צפויה לבצע עוד הכרזות השבוע, בתחום התוכנה והחומרה כאחד. מועד ההשקה טרם פורסם. החברה מייעדת את מערכת ההפעלה לטלוויזיות. היא אמורה להביא את עולם משחקי ה-PC - שיש לו מספר יתרונות על תחום הקונסולות, בעיקר בפתיחות, מודולריות ובתעשיית האינדי - אל המסך הגדול.

 

החברה כבר השיקה מספר כלים בתחום, כמו אפשרות להריץ את סטים על מסכי טלוויזיות וההכרזה על "Steam Box" - קונסולת משחקים שהיא בעצם מחשב מודולרי לכל דבר.

 

מערכת ההפעלה החדשה תתבסס על טלוויזיות חכמות וקונסולות יעודיות מערכת ההפעלה החדשה תתבסס על טלוויזיות חכמות וקונסולות יעודיות

 

פלטפורמת סטים הקיימת תהפוך למרכז מערכת ההפעלה; מבחינת Valve, מדובר בהתפתחות טבעית של סטים מחנות לפלטפורמה. החנות שולטת על כמחצית משוק משחקי המחשב כיום. סטים היא גם פלטפורמה למשחקי רשת, סנכרון שמירות, מערכת DRM להגנה נגד פיראטיות ורשת חברתית לגיימרים.

 

החברה הכריזה כי היא עובדת עם מאות מפתחי משחקים וחברות חומרה על מנת שיתאימו את המוצרים והפיתוחים שלהן ללינוקס, אבל סטים OS גם תאפשר לשחקנים להזרים משחקים מבוססי ווינדוס מהמחשב האישי לטלוויזיה. היא מבטיחה כי מאות משחקים יצאו לסטים OS. בתחילת השנה, סטים הודיעה כי היא החלה לתמוך גם במכירת והרצת משחקי לינוקס ולהרחיב את היצע הכותרים.

 

ראש בראש עם מיקרוסופט

 

מערכת ההפעלה החדשה מהווה ניסיון ארוך טווח לביסוס כוחה של תעשיית משחקי ה-PC, שזוכה בשנים האחרונות לעדנה מחודשת - ולפגיעה בכוחה של מיקרוסופט בשוק הזה.

 

גייב ניואל, מנכ"ל ומייסד Valve, התבטא בעבר בחריפות כנגד מיקרוסופט וקרא לווינדוס 8 "קטסטרופה". בעוד שניואל הסביר זאת בכך שהלקוחות לא אוהבים ולא רוצים את מערכת ההפעלה, אי אפשר לבטל את העובדה שווינדוס 8 היא גם איום משמעותי על סטים - בכך שיש לה חנות אפליקציות מובנית.

 

מיקרוסופט שכרה השנה את ג'ייסון הולטמן, ראש סטים בעברו, על מנת שיוביל את חטיבת משחקי ווינדוס שלה.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x