$
הייטק והון סיכון

יואב לייטרסדורף מגייס 27.5 מיליון דולר לקרן שנייה

הקרן צפויה להמשיך בקו הנוכחי של מייסדה הישראלי-אמריקאי ולהשקיע בחברות ביג דאטה, סייבר ואבטחת מידע, אנליטיקס, בינה עסקית, מסחר אלקטרוני ותשתיות מובייל

אסף גלעד ומאיר אורבך 12:1431.07.13

המשקיע הישראלי-אמריקאי יואב לייטרסדורף מגייס קרן השקעות שנייה בהיקף של 27.5 מיליון דולר לקרן YL הקרויה על שמו. את הקרן הקודמת, הראשונה במספר, גייס ב-2007 בהיקף של 30 מיליון דולר והיא מושקעת בשש חברות תוכנה.

אחת מהן, Acceloweb, ביצעה אקזיט לפני שנתיים כשנמכרה לליימלייט תמורת 30 מיליון דולר לאחר שלייטרסדורף השקיעה בה ארבעה מיליון.

 

יואב לייטרסדורף (ראשון מימין) יואב לייטרסדורף (ראשון מימין) צילום: אסף גלעד

 

במסגרת הקרן הראשונה, השקיע לייטרסדורף בחברות כגון Seculert שגייסה לאחרונה עשרה מיליון דולר ו-ClickTale שגייסה באפריל האחרון 17 מיליון דולר. חברת נוספות בקרן הן BlazeMeter, SixScan ו-Upstream Commerce.

 

על פי הדיווחים התכוונה הקרן לגייס 25 מיליון ולבסוף השלימה גיוס של 27.5. הקרן של לייטרסדורף משקיעה בחברות בשלב ה'סיד' בדרך כלל, ומתאפיינת בהשקעות בטרנדים החדשים העולם התוכנה: חברות המספקות תוכנה כשירות (SaaS) על גבי הענן, ביג דאטה, סייבר ואבטחת מידע, אנליטיקס, בינה עסקית, מסחר אלקטרוני ותשתיות מובייל.

 

"אין טעם בלעשות פיתוח עסקי מישראל", אמר לבלומברג יואב לייטרסדורף המתגורר בסן פרנסיסקו ומנהל את הקרן מהעיר. "רוב העבודה שלנו לא מתמצה באיתור חברות להשקעה, אלא בהערכה מחדש של החברות לאחר ההשקעה, ואת זה אנחנו יכולים לעשות רק מעמק הסיליקון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x