• תפריט
אפליקציות

פריצה חמורה באינסטגרם: משתמשים מתלוננים ופייסבוק שותקת

משתמשים העלו תלונות בטוויטר על כך שחשבונותיהם נפרצו; הפורצים העלו תמונות של מיצים ופירות עם לינקים מזוייפים שמפנים לאתרים מסתוריים

רפאל קאהאן 13:4227.07.13

מאות ממשתמשי אפליקציית הצילום הפופולארית אינסטגרם העלו אמש (ו') תלונות לטוויטר על כך שהם ננעלו מחוץ לחשבונם ושגורם מסתורי הפיץ בשמם תמונות ולינקים מזוייפים. כך נמסר מאתר The Verge.

האפליקציה ששייכת כיום לפייסבוק ומתופעלת על ידה, כבר נפרצה ביוני שעבר, כנראה על ידי אותם גורמים. התמונות שהועלו לחשבונות המשתמשים מציגות סמות'יז (מיצי פירות) וכן פירות המלווים בלינק בפורמט של קישורי ה-BBC.

 

אם אתם רואים תמונה של אחד מאלה באינסטגרם - פרצו לכם לחשבון אם אתם רואים תמונה של אחד מאלה באינסטגרם - פרצו לכם לחשבון צילום: shutterstock

 

מבדיקה שנערכה, הקישורים מזוייפים ומפנים לשלושה אתרים שהועלו אתמול. משתמשים התלוננו כי "ננעלו" מחוץ לחשבונם לאחר שניסו לבצע איפוס לסיסמה של החשבון.

 

היקף הפריצה עדיין לא ידוע, כמו כן לא ברור אם ההאקרים פרצו לשרתי האפליקציה על מנת להשיג את סיסמאות הגישה או שהם השתמשו בתוכנות זדוניות על גבי מכשירי המשתמשים. ההמלצה כרגע היא להימנע מלהקליק על הלינקים וכן לנסות לאפס את החשבון.

 

כמו כן לא נמסר אם הפריצה עלולה גם לסכן את משתמשי פייסבוק. אתר The Verge פנו לפייסבוק על מנת לבקש תגובה לנושא - אולם עד לרגע זה לא התקבלה תשובה בעניין מחברת האם של אינסטגרם.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x