$
הייטק והון סיכון

Cal של Any.Do: יומן חכם לסלולרי

לאפליקציית ניהול המשימות הפופולרית של הסטארט-אפ הישראלי מצטרף יישום יומן ידידותי ששם דגש גם על פנאי ולא רק על משימות עבודה, הודות לממשק ועיצוב יחודיים. יכולותיו גם פותחות אפשרויות עסקיות חדשות לחברה

אסף גלעד 10:4919.07.13

אפליקציית המשימות הישראלית Any.Do בישרה עם השקתה לפני שנה וחצי את עידן האפליקציות שמושקות קודם כל באנדרואיד. אחרי הכל, מדובר במערכת ההפעלה הנפוצה ביותר.

מה גם שיו"ר גוגל עצמו, אריק שמידט השקיע בחברה דרך קרן Innovation Endeavors. אלא שאת השקת Cal, אפליקציית היומן החדשה של החברה, היא עשתה באופן ידידותי דווקא עם התפוח הנגוס.

 


 

Cal הושקה בחודש שעבר למערכת ההפעלה iOS, ואף הגדילה לעצב את האפליקציה באופן המזכיר כמעט לחלוטין את הגרסה האחרונה שלה, iOS 7, עיצוב חלק, נקי, מינימלי, המבוסס על סמלי לוגו מוכרים. חובבי האנדרואיד כמוני יזכו לראות גרסה משלהם בחודשים הקרובים.

 

האפליקציה הישראלית נחשבת לאחת החביבות על עמק הסיליקון כשהיא זוכה לביקורות חיוביות סך הכל בבלוגים דוגמת TechCrunch, Mashable, CNET ואחרים ומקודמת לא פעם בחנות האפליקציות של אפל, מה שסייע לה לצבור מאות אלפי הורדות בתוך כחודש. החברה אינה מפרסמת נתונים רשמיים, אך לפי ההערכה צברה Calכבר יותר מ-300 אלף הורדות.

 

ואכן, מדובר באפליקציה אלגנטית למדי. אפליקציית היומן Cal מתממשקת לאפליקציית ניהול המשימות המקורית Any.Do, וכן לרשימת אנשי הקשר, לחשבון ה- Gmail או ה- iCloud ומאפשרת להזמין אנשי קשר בלחיצת כפתור, לצרף להם מפה וכתובת ואפילו להתקשר אליהם מתוך האפליקציה. בכך נכנסת אנידו לזירה התחרותית מלכתחילה של אפליקציות יומן בה פעילות בין היתר גם Sunrise, Tempo, UpTo ו- Fantastical, אך עושה זאת בזמן הנכון. יתרונה על פני האחרות הוא בכך שהיא לא שמה את כל יהבה על אפליקציית היומן אלא מתעדת להשיק בשנים הקרובות גם אפליקציית ניהול קבצים ואפליקציית מייל. מערך שלם של ארבע אפלקציות הכולל ניהול משימות, יומן, קבצים ודואר יאפשר לאנידו לגעת בהיבטים רבים של חיינו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x