$
מכשירים

אפל חוקרת: האם תקלה באייפון 5 הובילה למות צעירה סינית?

מא איילון, דיילת סינית, התחשמלה למוות בסוף השבוע האחרון. ענקית האלטרוניקה האמריקאית פרסמה הודעת תנחומים למשפחתה ועתה בודקת אם הסמארטפון מתוצרתה הוא שגרם לתאונה

נמרוד צוק 12:2715.07.13

דיילת סינית בת 23 התחשמלה למוות ביום ה' האחרון ממכשיר האייפון 5 שלה בעת שהיה מחובר לחשמל, כך טוענים בני משפחתה. המשטרה המקומית אישרה כי האשה, מא איילון, אכן מתה כתוצאה מהתחשמלות, אבל לא אישרה שמכשיר אייפון היה מעורב בתאונה.

על פי דיווח באתר הסיני Sina Tech, אפל פרסמה הודעת תנחומים למשפחה והצהירה כי תבצע חקירה מקיפה בנושא.

 

האם האייפון 5 אשם בתאונה? האם האייפון 5 אשם בתאונה? צילום: אוראל כהן

 

המקרה הגיע לכלי התקשורת הסיניים ובעקבותיהם גם לעיתונות המערבית לאחר שאחותה של קורבן התאונה השתמשה בסוף השבוע בשירות המיקרובלוגינג Sina Weibo, המקבילה הסינית של טוויטר, כדי לדרוש מאפל להגיב למקרה וכדי להזהיר אנשים מפני שימוש במכשיר כשהוא מחובר לחשמל.

 

חשוב לזכור שסמארטפונים מודרניים מאובטחים היטב מפני פליטות זרם שיכולות לחשוף את המשתמש לסכנת התחשמלות. יתכן שמדובר בתקלה במטען או בטעות תפעול של המשתמשת עצמה. במהלך השנים האחרונות נאלצה אפל להתמודד מספר פעמים עם טענות על אייפונים שהתפוצצו או החלו לבעור לאחר שהתחממו יתר על המידה, בכמה מדגמי המכשיר - אבל זו הפעם הראשונה שבה מוות של אדם נגרם, לכאורה, כתוצאה מתקלה באייפון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x